Zvrať osud: Trosečník - karetní hra

Zvrať osud: Trosečník bude malá příběhová deskoherní robinzonáda

10. 7. 2024
Zdroj náhledu: Old Dawg

Chtěli byste se někdy ocitnout na pustém ostrově? Mně by se do toho bez elektřiny a internetu příliš nechtělo. Dobrodružství, jež zažíval Robinson Crusoe, zkrátka nejsou nic pro mě. Na druhou stranu, přečíst si o nich? To mě baví moc. S novou deskovou hrou Zvrať osud: Trosečník, jejíž českou lokalizaci právě oznámilo vydavatelství Old Dawg, si příběh muže, jehož moře odneslo na jeden ne-až-tak-osamělý ostrov, můžeme prožít. A hlavně jej ovlivnit. 

Zvrať osud: Trosečník pod původním názvem FateFlip: Washed Ashore v letošním roce vydává arménské studio Red Cat Games. To stojí za tituly Boj o Řím, Alenčina zahrádka, Pohádkáři a Ponožkožrouti nebo za různými únikovými hrami. Autorem hry Zvrať osud: Trosečník je Johannes Krenner (Challengers! Vyzyvatelé, Noobs in Space) a na kouzelných ilustracích spolupracovaly Anastasia Durova a Alena Naumova. Titul je určen primárně pro jednoho hráče od deseti let, je však možné jej hrát v podstatě libovolném počtu, kdy všichni hráči společně prochází příběh. Jedna kapitola by neměla zabrat déle než 35 minut.

Určitě tohle nepsal mistr Defoe?

Zvrať osud: Trosečník je malá hra, kterou si bez problému budete moci brát kamkoliv v kabelce nebo kapse. Obsahuje v podstatě jen karty, využívá je však chytrým způsobem. Díky nejrůznějšímu otáčení a natáčení má totiž každá karta hned čtyři strany, přičemž každá z nich před vás často postaví nějaká nelehká rozhodnutí. Na základě vašeho rozhodnutí a případně s využitím nejrůznějších předmětů, které jste během hry nalezli, postupujete v příběhu. 

Jde o typického zástupce robinzonád. Vaše loď ztroskotá na moři a vy se coby jediný přeživší zachráníte doplaváním na pustý ostrov. Musíte se hodně ohánět, abyste na něm přežili. Postupem času samozřejmě zjistíte, že ostrov není tak pustý, jak se na začátku jevil, a možná objevíte i cestu, jak se dostat zpět domů.

Ačkoliv jde o příběhovou hru, je možné ji bez problému hrát opakovaně. Vaše rozhodnutí, stejně jako pořadí, v jakém karty přijdou do hry, vás přivedou až ke třinácti možným koncům. Směrů, kterými se příběh může rozvinout, je ve hře opravdu velké množství. Neexistuje přitom jen jediný „správný“ konec. Hry bychom se měli dočkat v průběhu letošního podzimu, a mohla by se tak stát ideálním vánočním dárkem pro všechny sólohráče.  

Zdroj: Old Dawg

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.