Genshin Impact -nahled

Genshin Impact povolil fanouškům prodávat vlastní merch

12. 11. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Developer hry Genshin Impact miHoYo povolil fanouškům prodávat doma vyrobené prstýnky, obrázky, a podobné doplňky s motivem hry, ale pod pár podmínkami. Podmínky ovšem nejsou tak přísné a snaží se fanouškům vyjít co nejvíc vstříc.

Vývojáři nedávno přidali příručku s názvem „Overseas Fan-Made Merchandising Guide“ ve které je podrobný návod, jak fanouškovské doplňky prodávat, aniž by se museli bát autorských práv. Klíčenky, prstýnky, obrazy, a novely založené na hře Genshin Impact se mohou vyrábět, pokud nepřekročí povolený počet 500 kusů pro jednotlivce a 200 kusů pro skupinu. Všechny produkty také nesmí porušovat zákony dané země a ani se registrovat pod vlastní značku.

Pokud ovšem chcete prodávat figurky, plyšáky nebo podobné věci, musíte nejdřív požádat o povolení miHoYo – bez ohledu na to, kolik jich chcete vyrobit. Podle příručky musí fanoušci poslat žádost na e-mailovou adresu studia, která je pravidelně kontrolována, a odpověď je relativně rychlá.

Ovšem je přísně zakázáno prodávat jakkoliv upravovaný merch samotného studia nebo jej napodobovat. Zahrnuje to přímé použití, retušování i částečné úpravy originálních zdrojových materiálů a také se nesmí prodávat jako oficiální.

Ačkoli se to může zdát jako malý obchod pro ty, kteří nejsou součástí fanouškovské merchandise scény, je to neuvěřitelně skvělá zpráva pro ty, kteří by chtěli prodávat své vlastní výrobky na srazech a v obchodech. Omezený počet kusů je výborný nápad, aby toho nemohly velkovýrobny využít a vydělat na tom velký balík a aby jen opravdoví fanoušci mohli ukázat, jak šikovní jsou a jak moc hru milují.

miHoYo také oceňuje nadšení fanoušků, protože na konci jejich příručky je napsáno: „Projektový tým Genshin Impact doufá, že udělá vše, co je v jeho silách, aby podpořil naše zapálené hráče a jejich díla, povzbudil naše hráče, aby si zachovali nadšení, vytvářeli kvalitnější obsah a podpořili pozitivní výměnu kultury vytvořené fanoušky Genshin Impact.“

Zdroj: gamesradar.com


Článek pro Gaming Professors napsal Michael Pavlík.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.