GOG novinka

GOG se vrací ke svým kořenům. Nabídne staré klasiky

7. 4. 2022
Zdroj náhledu: Legend Entertainment

GOG je relativně oblíbená platforma, jejíž počátky sahají až před rok 2009. Nabízí především starší hry, které by byly ztracené v hlubinách historie, a poskytuje je zákazníkům v DRM-free formě (tedy bez jakékoliv formy omezení šíření, ovšem stále je nutno respektovat autorský zákon). Za GOGem stojí studio CD Projekt, které tento obchod spustilo po vydání prvního Zaklínače.

Už žádné žhavé novinky?

Připomeňme, že GOG je zkratka původního názvu „Good Old Games“ čili „staré dobré hry“. Právě tento koncept ale management GOGu opustil, když začal nabízet i zcela nové hry ve snaze konkurovat větším herním obchodům, jako je Steam a (později?) Epic. Namátkou jmenujme No Man’s Sky, Horizon Zero Dawn a mnohé další.

Konkurovat Steamu a Epicu však není snadné. Možná právě proto nyní GOG oznámil, že se vrací k původnímu účelu. Tím je nabízení starých her (jinde nedostupných) a technická podpora zajišťující bezproblémový běh těchto her na nových systémech.

Zdroj: GOG.com

„Začínáme přidávat tag „Good Old Game“, který představí přes 500 her, které náš tým považuje za ikonické klasiky – her, které jsou starší deseti let a jsou přijímány kritikou, ustály zkoušku času, definovaly určité mechaniky nebo prostě vytvořily nové žánry,“ uvádí GOG v novém oznámení.

Tuto snahu my, dospělí hráči, samozřejmě oceňujeme.Nedávno na GOG přibyla další perla, a tou je klasická magická FPS The Wheel of Time. Můžete se také podívat na hry od CD Projektu, třeba nedávno vyšlý Cyberpunk.

Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.