Gwent The Witcher Card Game

Gwent: The Witcher Card Game je tu s posledním updatem, pak se rozloučí

20. 10. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

CD Projekt Red drží slova i v těch nemilých věcech. Po poslední oficiální aktualizaci pro karetní hru Gwent: The Witcher Card Game vývojový cyklus končí a kontrolu nad ní získají samotní hráči. Zní to jako pohádka o Nivellenovi, že? Poslední sezóna tohoto titulu odstartovala 17. 10. Spolu s ní hra obdržela i svou finální aktualizaci 11. 10., která přinesla především poslední úpravy herních karet.

Nyní už bude Gwent: The Witcher Card Game pouze na hráčích. Veškerá iniciativa a rozhodování o síle jednotlivých karet zůstane totiž jen na nich. Ke změnám na poli vyvážení bude docházet skrze tzv. Balance Council, do něhož budou zasahovat pouze ti NEJZKUŠENĚJŠÍ kartáři. Systém bude založen na demokratickém hlasování, pokud máte hodnocení Prestige, tedy překonali jste maximální možnou herní úroveň a resetovali postup. Jiná podmínka je postup na úroveň PRO a vyhrát alespoň 25 hodnocených zápasů v sezóně, což není přemrštěné množství.

Slovy tvůrců: „Karetní změny, ke kterým dochází každý měsíc, jsou důležitou součástí Gwentu. Vždy jsme se snažili zajistit, aby každá sezóna přinesla něco nového. Chceme, tedy do určité míry, tento zažitý standard zachovat. Kvůli tomu jsme vytvořili Balance Council, který zajišťuje, že změny karet budou probíhat i dál.“

Někteří vývojáři se nyní přesunuli k jiným projektům a propuštěno bude přibližně třicet zaměstnanců, a to až ke konci letošního roku. Malá skupinka z původního týmu se už pouze postará, aby byl Gwent: The Witcher Card Game dál hratelný. Takže uroňte slzu u šest let starého traileru a zavzpomínejte si na svou první partii v této hře.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.