Rudý děs - úvodka

Autor komiksu Rudý děs Kryštof Franciško bude i na brněnském Comic-Conu Junior

19. 10. 2023
Zdroj náhledu: Kryštof Franciško

Definici Comic-Conu vám asi úplně dávat nemusím, ostatně naši reportáž z toho pražského pro „dospěláky“ jste si mohli nedávno přečíst. Tento festival her, filmů, komiksů, seriálů, lega, poníků, her a celkově veškeré popkultury je zde s dalším ročníkem a i nyní bude na co se těšit. My se nyní ale zaměříme na jednoho českého komiksového autora, jehož komiks Rudý děs už můžete vídat na prodejních pultech. 

Kryštof Franciško je autorem příběhu známého jako Rudý děs, jenž je mixem atompunku, retra, alternativní historie a zvířátek. Co to tedy znamená? Podíváme se na „lidi“ alias zvířata, když proti sobě vedou během studené války rozepře dvě největší světové velmoci, Sovětský svaz a na druhé straně Spojené státy.

Zdroj: Kryštof Franciško

V příběhu se podíváme na sovětského vědce Dmytra, jenž byl unesen Američany na Světové výstavě míru (to asi moc neklaplo, že). V zajetí se rozhodl spolupracovat, protože koho by nezaujala klidná myšlenka jednotné svobodné společnosti, kde by vynálezy sloužily pouze k tomu, aby byl život na naší planetě lepší? Bohužel pro něj je jeho výzkum využíván pro vojenské účely, a to oběma mocnostmi. Jak si s tím poradí Dmytro? A co jeho rodina? A zatraceně, co je všudypřítomný Rudý děs? 

To vše se dozvíte přímo od autora na Comic-Conu Junior v Brně, kde všem bude trpělivě vyprávět o své tvorbě a největším fanouškům určitě napíše nějaké to pořádné věnování. A kdo ví, třeba představí už i druhý svazek?

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.