Hellblade 2 – úvodka

Hellblade 2 vyjde v roce 2024

8. 12. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Pokud jste neměli to štěstí a ještě jste se nesetkali s tímto skvostem, rychle vám ho představím. Hellblade: Senua's Sacrifice (2017) je hra, která se odehrává v době vikingů a sleduje příběh válečnice Senuy, která trpí psychózou a musí se vydat do pekla, aby zachránila svého milého. Tento titul je známý svou atmosférou hrůzy a využívá 3D binaurální zvuk k vytvoření děsivého prostředí. Souboje v gamese vyžadují strategii a vaši pozornost. Titul také obsahuje hádanky, které vyžadují rozšířené vnímání. Pro lepší pochopení toho, proč se jedná o skvělý kousek, doporučuji přečíst recenzi naší kolegyně (odkaz naleznete v názvu hry). Díky kladnému přijetí prvního dílu si fanoušci začali klást otázku, jestli se někdy dočkají pokračování, odpověď získali o dva roky později. Hellblade 2 byl poprvé oznámen v roce 2019 během slavnostního galavečera The Game Awards, což vyvolalo velkolepé nadšení mezi fanoušky.

Nadšení fanoušků však rychle opadlo, protože studio Ninja Theory (které můžete znát díky hrám Enslaved: Odyssey to the West a DmC: Devil May Cry) poskytovalo o titulu Hellblade 2 jen velmi málo informací. Na jednu stranu by to nebyl žádný problém, neboť většina studií neinformuje fanoušky o svých projektech. Nicméně z druhého hlediska, když se autoři konečně ozvali, šlo většinou jen o malé střípky, což fanoušky zklamalo. V květnu roku 2021 se projekt malinko poodhalil, když autoři vydali prohlášení na svém účtu na Twitteru.

Pořádné ukázky jsme se ovšem dočkali až na The Game Awards 2021, kde byl představen Gameplay Reveal. Od té doby však informace opět pokulhávaly. V letošním roce se v rámci Xbox Games Showcase 2023, který proběhl v červnu, odhalil nový trailer, který nám ukázal, že projekt bude plný utrpení a možná ještě depresivnější než první díl. Očekávané datum vydání však stále nepřicházelo a příznivci byli opět rozmrzelí. Jak se ale říká, naděje umírá poslední. Během včerejšího vysílání The Game Awards 2023 byl mezi několika dalšími připravovanými tituly odhalen další trailer na Hellblade 2, který konečně po čtyřech letech přiblížil datum vydání.

Hellblade 2 se objeví v roce 2024 na PC a Xbox Series X/S. Zbrusu nový trailer hráčům odhalil, jak bude vypadat ovládání a co mohou očekávat, až se příští rok konečně objeví. Hra bude spuštěna první den v rámci služby Xbox Game Pass na konzolích i PC. Titul si však již nyní můžete přidat do seznamu přání na platformě Steam.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.