Like A Dragon Infinite Wealth – dva hrdinové spolu

Like a Dragon: Infinite Wealth se připomíná v novém traileru

8. 12. 2023
Zdroj náhledu: @RGGStudio

Vedle skvělých RPG, jako je Mass Effect nebo Dragon Age, je Yakuza (nynější Like a Dragon) mou srdcovou záležitostí. Proto jsem, stejně jako každý jiný fanoušek, byl velice nadšený, když bylo oznámeno nové pokračování Like a Dragon: Infinite Wealth, v němž se charismatický tank Kiryu vrací jako jeden z hratelných protagonistů. Nicméně to jsme ještě nevěděli, jaké nepříjemné překvapení pro nás studio Ryu Ga Gotoku připravilo. Pokud se vyhýbáte veškerým informacím, abyste se vyhnuli spoilerům, zastavím vás a raději vám nedoporučuji pokračovat ve čtení, a ani si prohlížet nově zveřejněný trailer, protože obsahuje dostatečně odhalující scény.

V říjnu tohoto roku bylo v traileru ke hře Like a Dragon: Infinite Wealth odhaleno, že Kiryu trpí rakovinou. Tato nemoc ovlivňuje nejen jeho fyzické schopnosti, ale také jeho rozhodnutí podpořit nového hlavního hrdinu Ichibana Kasugu v boji proti neznámým silám. Ve videu bylo také naznačeno, že jeho oslabený stav vyžaduje spoléhání se na přátele během tahových soubojů, což přidává strategičtější a napínavější prvek. Kiryu si v životě prožil už tolik věcí, a přesto se mu stále dějí další.

Během slavnostního galavečera The Game Awards 2023 byl představen nový emotivní trailer, který zároveň připomíná osmnáctileté výročí vydání původní hry Yakuza. Odhalená upoutávka se opět zaměřuje na Kirya a jeho vážnou nemoc. Přátelé ho povzbuzují, aby si sepsal seznam věcí, které chce stihnout před svou smrtí. V upoutávce se objevují oblíbené postavy z předchozích her série, jako jsou Makoto Date, Sotaro Komaki, a dokonce i Kaoru Sayama. Možná se konečně dočkáme uzavření citového pouta mezi ním a Kiryuem. Začínám se více obávat, že Like a Dragon: Infinite Wealth bude poslední dobrodružství, jež s drakem z Dojimy podnikneme. Pokud se to potvrdí, doufejme, že uzavření jeho cesty bude velkolepé a konečně se setká se svou rodinou, kterou musel opustit, aby ji ochránil. Jenže, jak jsme se dozvěděli v nedávno vydaném spin-offu Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name, jeho obětování nepřineslo požadovaný efekt. Infinite Wealth lze předobjednat na Steamu za 69,99 € v základní edici.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.