Herní konference Game Developers Session

Herní konference Game Developers Session startuje zítra

22. 9. 2022
Zdroj náhledu: TZ

Již zítra odstartuje 20. ročník herní konference Game Developers Session (GDS), která se se řadí mezi nejstarší evropské konference. Do prostor smíchovského Národního domu zavítá přes 40 řečníků z řad významných českých a zahraničních matadorů herního vývoje. Pro více než tisíc návštěvníků, ať už z řad zástupců herního průmyslu, či laické veřejnosti, je připraveno mnoho inspirativních přednášek a těšit se můžete i na ukázky nejnovějších titulů od tuzemských tvůrců. Velmi zajímavou součástí je také představení unikátních dat o stavu českého herního průmyslu.

Na koho se můžeme těšit?

Ze zahraničních hostů se jedné přednášky ujme například herní veterán Benjamin Bauer (Plan A Collective), který má na kontě tituly ze série Crysis, Splinter Cell či Far Cry. Neméně významným hostem bude Leszek Szczepański (Guerrilla Games), který se rozpovídá o pozadí vývoje akční adventury Horizon Forbidden West. Pawel Miechowski vám zase přiblíží, jak ponurá a v současnosti velmi aktuální válečná hra This War of Mine zasáhla svět vrcholné politiky. Jedním z vrcholů konference pak bude vystoupení kreativního ředitele Paula Barnetta ze studia Wargaming, který pracoval na titulech jako Warhammer Online či World of Tanks.Čeští zástupci samozřejmě nebudou pozadu. Matador české herní scény Daniel Vávra (Warhorse Studio) ve své přednášce vysvětlí, jak má správně vznikat dobrý herní quest a dialogy. Kreativní ředitel Ivan Buchta (Bohemia Interactive) se dotkne tvůrčího procesu, jehož výsledkem je vizuální stránka hry Arma Reforger. Vývojář Jakub Vavřík (Hangar 13) zase poodhalí, jakým způsobem jeho tým oživil jedno z nejikoničtějších měst v dějinách českých her – metropoli Lost Heaven z první Mafie, která rovněž slaví 20. výročí.

Zdroj: TZ

Hlavním partnerem herní konference Game Developers Session 2022 je studio Beat Games, které stojí za veleúspěšnou hrou pro virtuální realitu Beat Saber. Diamantovým partnerem je pak studio Wargaming. Na konferenci nebudou chybět ani další studia, včetně menších nezávislých týmů, které se pochlubí svými novými i ještě rozpracovanými tituly v rámci Indie Game Expa. Návštěvníci tak dostanou možnost si mnohé hry vyzkoušet ještě dříve, než se vůbec dostanou na trh.

„Letošní GDS má skvělý line-up řečníků, spousty vystavujících studií a plno dalších doprovodných akcí a workshopů, díky čemuž by si akci měl užít jak profesionál z oboru, tak i laik se zájmem o toto odvětví. Zároveň mě velmi těší, že na konferenci dojde také k odhalení nových dat o stavu a velikosti herního průmyslu, která jsou opět skvělá a potvrzují dlouhodobý trend,“ řekl předseda Asociace českých herních vývojářů Pavel Barák, který stojí za organizací konference.Veškeré podrobnosti o Game Developers Session 2022, včetně kompletního programu a vstupenek, najdete zde.

Marcela Grázová

Její první herní zkušeností byl pravděpodobně Tetris, avšak v dětství milovala strategické hry a online FPS, či MMO. Nyní už hraje jen singleplayer a díky recenzím objevila široké spektrum zábavných indie her, nad kterými dříve spíše ohrnovala nos. Vystudovaný farmaceut, milovník fantasy & sci-fi knížek a seriálů, náruživý cestovatel a motorkář.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.