Hideki Kamiya – logo

Hideki Kamiya chce letos práci, aby se mohl najíst

4. 1. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Hideki Kamiya, tvůrce, kterého nelze nemít rád, je osobností, již obdivuji ze dvou důvodů. Prvním je to, že nám během svého působení ve společnosti Capcom přinesl skvělé tituly jako režisér Resident Evil 2, Devil May Cry, Okami a Viewtiful Joe. Kamiya následně založil PlatinumGames v roce 2006 a během jeho činnosti jsme obdrželi série jako Bayonetta či Nier. Nicméně od 12. října loňského roku společnost opustil a nyní je na volné noze. Druhým důvodem, proč ho nelze nemít rád, je jeho smysl pro humor. Kdo jiný by mohl po odchodu ze společnosti usednout do sportovního auta Lamborghini a vtipkovat, že jede na úřad práce?

V rozhovoru pro japonský časopis Famitsu v rámci článku, ve kterém se ptal několika vývojářů her na jejich naděje pro rok 2024, Kamiya řekl: „Chci sehnat práci ve vývoji her, abych se mohl najíst.“ Vývojář je známý svými vtipnými komentáři a excentrickou osobností na internetu. Rád sděluje fanouškům zákulisní informace ze svého života, například v prvním videu kromě toho, že si dělal legraci o úřadu práce, dále zmiňoval, že opuštění PlatinumGames ho osvěžilo, neboť mohl sledovat Netflix, YouTube a Disney Plus. Zároveň uváděl, že se rozhodl vařit domácí curry během svého volna, neboť na něj měl prostě chuť, a výsledek byl prý skvělý, i když přidal více cibule a brambor, než bylo v receptu.

Přestože si příznivci stejně jako já váží jeho smyslu pro humor, vznikla otázka, co bude dělat nyní a co se stane s oblíbenou čarodějkou Bayonettou. V jednom z videí naznačil, že má pocit, že série bude pravděpodobně pokračovat i bez něj. Co se týče jeho budoucnosti, vyjádřil přání vytvořit třetí díl Viewtiful Joe a dokončit Okami. Proto mnoho lidí očekává, kdy se mu společnost Capcom ozve, aby se mohl pustit do práce. Bohužel zatím nejsou žádné informace o tom, zda obě strany navázaly komunikaci ohledně jeho možného návratu. Pokud by se tak nestalo, mohl by se slavný autor Hideki Kamiya například věnovat tvorbě deskových her. V posledním videu na jeho kanále na YouTube totiž naznačil, že se tvorbě deskových her nevyhýbá, ale považuje ji za obtížnou a logickou. Mimo to v něm rozebírá vznik Devil May Cry a jak byl pověřen, aby se stal režisérem nového dílu Resident Evil pro PS2.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.