PlatinumGames – Bayonetta 2 logiáš

Hideki Kamiya opouští PlatinumGames

26. 9. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

PlatinumGames, které nám poskytlo skvělé tituly, jako je série Nier, Bayonetta či Metal Gear Rising: Revengeance, se nyní potýká se smutnou zprávou. Hideki Kamiya oznámil na svém Twitteru, že od 12. října letošního roku opouští společnost PlatinumGames. „Po zvážení vlastního přesvědčení jsem se rozhodl odejít. Nebylo to vůbec snadné rozhodnutí, ale myslím si, že je to pro mě to nejlepší. Budu i nadále tvořit svým vlastním způsobem a doufám, že budete pozorně sledovat mé další kroky.“

Kamiya byl klíčovou postavou v PlatinumGames, kde působil jako ředitel a viceprezident. Během svých šestnácti let ve společnosti režíroval několik kritikou oceňovaných her, včetně Bayonetty, Devil May Cry, Resident Evil 2 a The Wonderful 101. Jeho jedinečná vize a inovativní herní mechaniky mu vynesly pověst jednoho z nejtalentovanějších herních designérů v oboru. Kamiyovy zásluhy pomohly nejen formovat úspěch studia, ale zanechaly trvalý dopad na celý herní průmysl.

Společnost vyjádřila upřímnou vděčnost za Kamiyovy tvůrčí nápady, vedení a přínos k růstu společnosti. Zdůraznili svůj závazek učinit videoherní průmysl ještě lepším místem díky Kamiyovu vlivu. I přes jeho odchod je společnost odhodlána podporovat kreativitu a posouvat hranice v oblasti vývoje her. Jsou přesvědčeni, že Kamiyův odchod nebude bránit jejich schopnosti nadále vytvářet výjimečné projekty a přinášet příznivcům nezapomenutelné zážitky.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.