Little Nightmares – útěk

Little Nightmares chystá vylepšenou edici

3. 1. 2024
Zdroj náhledu: Bandai Namco

Jak je vidno, série rozkošné hororové plošinovky vydáním původní hry na mobily pod záštitou francouzského studia Playdigious ještě nekončí s novinkami. Zatímco Little Nightmares – hru z roku 2017 – si od prosince zahrajete na svých mobilních zařízeních a nedočkaví fanoušci se zatajeným dechem vyhlížejí jakékoliv informace o vydání Little Nightmares III, objevily se další náznaky, že vydavatel Bandai Namco podle všeho chystá vylepšenou edici první hry Little Nightmares od Tarsier Studios. Ačkoliv doteď nedošlo k oficiálnímu oznámení ze strany vývojářů ani vydavatele, stránka Entertainment Software Rating Board, zkráceně ESRB, zřejmě omylem zveřejnila zprávu o hodnocení této edice. 

Webová stránka je v době psaní tohoto článku již smazaná, ale z dochovaných záznamů víme, že vylepšená verze hry by měla vyjít na PC a konzole nové generace – PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Kromě toho zpráva ve skutečnosti neobsahovala podrobnější informace, jako je například datum vydání či konkrétní vylepšení, která by nás v Little Nightmares: Enhanced Edition měla čekat. Nutno zmínit, že o existenci Enhanced Edition se spekuluje již od začátku roku 2023 podle hodnocení PFB (Film and Publication Board).

Zdroj: Bandai Namco

Popis na ESRB: „Toto je dobrodružná plošinovka, v níž hráči převezmou roli dívky (Six), která musí uniknout ze světa nočních můr. Hráči procházejí prostředím, běhají, skáčou, šplhají a plíží se kolem, aby se vyhnuli nepřátelům. Přistižení obvykle vede ke krátkým scénám smrti. Jedna sekvence zobrazuje kaluž krve kolem padlého nepřítele poté, co na něj Six zaútočí z hladu. Další sekvence umožňuje hráčům usmrtit postavu elektrickým proudem shozením televizoru do bazénu. V některých prostředích je vyobrazena visící mrtvola a různé krvavé skvrny.“

Lze tedy pouze odhadovat, zda bude Little Nightmares: Enhanced Edition obsahovat obvyklé úpravy rozlišení, nebo nabídne nový obsah včetně dříve vydaných DLC. Stále se také neví, zda půjde po vzoru druhého dílu o bezplatný upgrade, či fanoušci za jeho pořízení budou muset sáhnout do svých peněženek. 

Zdroj: gematsu.com

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.