Legacy of Hogwarts – troll

Hogwarts Legacy představilo bradavické koleje

3. 9. 2022
Zdroj náhledu: Avalanche Software

Romány o Harrym Potterovi vytvářejí bohatý a složitý svět, který skrývá čáry a kouzla těsně pod povrchem toho obyčejného. Harry Potter je pro čtenáře zčásti tak přitažlivý právě díky představě, že se sami stanou součástí jeho světa. Není lepšího příkladu, než jsou čtyři bradavické koleje: Nebelvír, Mrzimor, Havraspár a Zmijozel. V Hogwarts Legacy si hráči budou moci vyzkoušet, jaké to bude se stát studentem právě na jedné z kolejí, a nové trailery předvádí, jak tyto společenské místnosti budou vypadat.

Každá z bradavických kolejí nabízí svým členům ubikace, ve kterých mohou bydlet. Vedle společných pokojů má každá bradavická kolej také společenskou místnost, kde se studenti mohou seznamovat, scházet se nebo studovat. Každý student vstoupí do společenské místnosti svého domu tajným vchodem ukrytým v Bradavicích, přičemž jeho pokoje jsou dále. Jinými slovy, jsou to velmi důležité části života bradavických studentů, a stejně tak jsou důležitou částí i Hogwarts Legacy.

V románech o Harrym Potterovi je čtenářům podrobně popsán Nebelvír, protože Harry, Hermiona a Ron jsou členy nebelvírské koleje. V knize Harry Potter a Tajemná komnata je krátce popsána společenská místnost Zmijozelu, v knize Harry Potter a Relikvie smrti je podobně stručně popsána společenská místnost Havraspáru a o Mrzimoru v knihách nic není. Hogwarts Legacy má tedy jedinečnou příležitost tyto oblasti prozkoumat a vizualizovat klíčové prostory Bradavic, které budou moci fanoušci Harryho Pottera zažít skoro na vlastní kůži.

Vývojářské studio Avalanche Software se tohoto úkolu zhostilo nadmíru dobře, každá společenská místnost je nejen bohatá na kouzelnické detaily, ale také autentická podle popisu, jaký je k dispozici v románech o Harrym Potterovi. Tam, kde popis není k dispozici, jako například u místnosti Mrzimoru, využila společnost Avalanche zdroje jako Pottermore, aby pomohla vytvořit něco originálního, krásného a odpovídajícího osobnosti koleje, které patří.

Poslední upoutávka končí dalším oznámením, které potvrzuje, že fanoušci Harryho Pottera mohou propojit svůj oficiální účet fanklubu s Hogwarts Legacy. Toto propojení přenese výsledky hráčova kvízu a volby pro výběr domu, hůlky a speciálních hábitů s motivem koleje. Je to jen další způsob, jak se fanoušci mohou přenést do kouzelnického světa.

Hogwarts Legacy nabízí rozsáhlý otevřený svět, který mohou hráči prozkoumávat. Společenské místnosti Nebelvíru, Mrzimoru, Havraspáru a Zmijozelu jsou jen malou, ale velmi důležitou částí tohoto světa. Brzy očekávejte další podrobné pohledy do světa Harryho Pottera.

Hra Hogwarts Legacy vychází 10. února pro PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S, ve vývoji je také verze pro Nintendo Switch.

František Hampl

K prvním hrám přičuchl už ve školce, ale do hraní ho pořádně až na základce vtáhla první Mafie, druzí simíci a třetí Heroes of Might and Magic. Hry ho od té doby nepustily, PC velice rychle doplnil „PSPéčkem“, od kterého přesedlal k větším konzolím, a dnes už je hrdým konzolistou. Jeho hlavním zájmem jsou příběhové adventury a RPGčka, ale nepohrdne ani dobrou strategií či karetkou. Pokud nepřebývá ve svém hráčském doupěti plném Lega a deskovek, tráví nejvíce času v kině a na farmačce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.