DOOM Eternal - helma

Ikonické herní skladby ve stylu hry Doom Eternal

30. 7. 2021
 

Jsem si jistý, že každý zná nebo alespoň slyšel kultovní skladby, o kterých možná ani nemusí vědět, že pocházejí z videoher. Jak by asi znělo, kdyby někdo vzal bojovou hudbu z Final Fantasy XIV, melodii z hlavního menu Halo nebo skladbu Suicide Mission z Mass Effectu 2 a předělal ji do hudební podoby pro Doom Eternal? Naštěstí pro nás na tuto otázku odpovídá kanál youtubera GeoffPlaysGuitar.

V posledních měsících Geoff přepracovává ikonické skladby ve stylu Doom Eternal a vytváří působivé rekonstrukce skladeb, jako je Suicide Mission z Mass Effectu 2 nebo Bury the Light z Devil May Cry 5. Často nahlédnete do zákulisí jeho tvůrčího procesu a výzkumu, než se pustí do samotného mixování. Pokud vás ale nebaví sledovat, jak tento tvůrčí proces vypadá za oponou, budete se muset některými jeho videi proklikat, jelikož mohou dosahovat až 18 minut.

Zatím můžete vidět několik skladeb z Final Fantasy, Halo, Mass Effectu, Castlevanie, Bloodborne a Cyberpunku 2077, které se dočkaly zpracování ve stylu Doom Eternal. Nejsem velkým fanouškem podobných mixů, ale musím uznat, že Geoff si na nich dal opravdu záležet a výsledné produkty stojí za to si poslechnout.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.