Immortals of Aveum – ahoj, fešáku

Immortals of Aveum: studio propustilo 45 % zaměstnanců

15. 9. 2023
Zdroj náhledu: Ascendant Studios

Jen několik týdnů po vydání své debutové hry Immortals of Aveum, fantasy FPS, která nahrazuje zbraně magií, společnost Ascendant Studios propustila téměř polovinu svých zaměstnanců.

Immortals of Aveum vyšlo v srpnu 2023 na několika platformách, včetně PlayStation 5, Xbox Series X/S a Steam. Před vydáním vedlo Ascendant Studios marketingovou kampaň, jejíž součástí byla propagace na sociálních sítích, herní trailery a spolupráce s populárními streamery.

Po vydání se titul dočkal smíšených hodnocení od kritiků a hráčů. Zatímco někteří chválili mechaniky střelby a vizuální provedení hry, jiní kritizovali nedostatek originality, technickou stránku a příběh. Co se týče prodejů, projekt nesplnil očekávání, což vedlo ke slabším výsledkům, než se očekávalo

Dnes se se zármutkem loučíme s našimi přáteli a kolegy ze studia Ascendant Studios, což je asi 45 % našeho týmu,“ uvedl na Twitteru generální ředitel společnosti Ascendant Bret Robbins. „Bylo to bolestivé a těžké rozhodnutí, které jsme nečinili lehce. Tyto změny však musíme učinit nyní, když byl vydán titul Immortals of Aveum.

Jsem velmi hrdý na to, co náš nezávislý vývojářský tým s Immortals of Aveum dokázal. Společně jsme vytvořili nové AAA studio, novou IP na nové technologii v době, kdy je to v našem odvětví velmi vzácné. Do Immortals jsme vložili veškeré své nadšení a pracovali jsme s otevřeným srdcem. Takto bude studio pracovat i nadále, protože vývoj této hry a naší IP Immortals podpoříme v budoucích aktualizacích a nabídkách.“

Důvodem propouštění ve studiu Ascendant Studios byly především finanční důsledky nedostatečného výkonu gamesy Immortals of Aveum na trhu. Nižší než očekávaná prodejní čísla vedla k výraznému poklesu výnosů, což si vyžádalo přehodnocení personálních potřeb studia. Toto rozhodnutí bylo pravděpodobně učiněno s cílem zajistit dlouhodobou udržitelnost studia a alokovat zdroje do budoucích projektů, které mají větší potenciál úspěchu.

Skutečný počet zaměstnanců, kterých se propouštění týká, nebyl potvrzen, ale společnost Ascendant v dubnu 2023 uvedla, že se od svého založení v roce 2018 rozrostla na více než sto lidí. Podle článku od Polygonu bylo propuštěno asi čtyřicet zaměstnanců. Jeden z bývalých členů studia webu sdělil, že důvodem pro výpověď byly špatné prodeje hry Immortals of Aveum.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.