Indiana Jones - úvod

Indiana Jones and the Great Circle vyvolává otázky 

11. 6. 2024
Zdroj náhledu: Igdb.com

Indiana Jones and the Great Circle, nová adventura od uznávaného studia MachineGames, jež stojí za sérií Wolfenstein, odhalilo nový trailer na letošním Xbox Games Showcase. Zatímco oznámení hry vyvolalo mezi fanoušky vzrušení, první pohledy na trailer vyvolávají spíše otázky. Například o její originalitě a o tom, jak se liší od předchozích titulů s Indym. 

Co se příběhu týče, hra slibuje, že nás vezme na dobrodružství po celém světě. V němž se Indy společně s Ginou snaží odhalit skrytý artefakt související s „Velkým kruhem“, tajemným starověkým konceptem. Zdá se, že vyprávění čerpá inspiraci z klasických motivů Indyho příběhů – nacistických antagonistů, starověkých záhad a eskapád po celém světě. Zatímco toto známé nastavení může nadchnout dlouholeté fanoušky, zároveň vyvolává obavy, zda je tu nějaký potenciál pro nové vyprávění. 

Indiana Jones and the Great Circle působí jako akční adventura s prvky průzkumu, řešením hádanek a boje. Předvedené záběry zdůrazňují boj tváří v tvář (pěstní souboje). Vidět zde můžeme také ikonický boj s bičem, jenž připomíná klasické hry LucasArts, navíc s přestřelkami ve stylu série Wolfenstein.

Zobrazená hratelnost však byla omezená, takže z hlediska pochopení hloubky a mechaniky hry zůstalo mnoho otázek a přání. Ve vzduchu například zůstávají viset otázky týkající se celkové obtížnosti hry, rozmanitost hádanek a bojových střetnutí a jak velkou roli bude mít průzkum při řízení příběhu. 

Indiana Jones and the Great Circle má potenciál stát se napínavým dobrodružstvím, které přivede milovanou postavu Indyho zpět do popředí her. Spolehlivost, s níž titul sází na známé motivy, a dosud omezené odhalení informací vzbuzují spíše obavy. Posuzovat však hru pouze na základě krátké ukázky je předčasné. S více herními detaily a hlubším ponořením do příběhu se nakonec může Indiana Jones and the Great Circle ukázat jako vhodný doplněk k celé sérii. 

Zdroj: Igdb.com

Závěrem už jen zmíním, že titul má být na trh uveden zřejmě v prosinci, přesné datum nebylo prozatím oznámeno. Hra by se měla objevit na Xbox Series X/S, PC a také v Game Passu. 

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.