Zaklínač 3 O víně a krvi - objevuje se i šarlej

Jak dlouho trvá vyrobit nejlepší screen ze hry Zaklínač 3? Prý osm hodin, jeden

15. 1. 2023
 

Každý, kdo kdy hrál hru Zaklínač 3: Divoký hon, se určitě pokusil udělat minimálně jeden screen. Některé jsou hezké, některé vtipné, některé divné, ale všechny jsou rozhodně tvořené s fanouškovskou láskou k této hře. Jen si vzpomeňte na krásu západu a východu slunce v Bělosadu, drsné vesničky na Skellige, výhledy z hor nebo detaily ulic Novigradu. Nedávno jsem na twitteru narazil na účet jménem Nemanja, jenž o sobě tvrdí, že je mistr virtuálních fotografií, a když se podíváte na jeho dílo, pochopíte proč. Upřímně, kdyby Zaklínač 4 vypadal jenom trošku jako fotografie ze hry u Nemanji, každý by se z první posadil na zadek.

Tento tvůrce také říká, že upravit jednu jeho virtuální fotografii klidně trvá čtyři až osm hodin času. Většinou tento čas tráví hledáním správného místa a postavy, se kterou by měl screen udělat. Nezabývá se totiž pouze zaklínačem, ale pokud se podíváte na jeho účet na Flickru, můžete si všimnout i Spider-Mana, Horizonu, Days Gone nebo Resident Evil Village.

Pokud se ale zaměříme na fotografie Zaklínače, jedná se doslova o maximální vytěžení možné grafiky. Ostatně jak u autora proces probíhá, se lze podívat na videu, kde se s Geraltem projíždí po Velenu a vybírá z něj na své zpracování tři vhodná místa. Ani jedno ve hře vlastně není nikterak půvabné, ale v Nemanjových virtuálních fotografiích jsou úžasná.

Tvorbě určitě pomáhá možnost si hru modovat dle vlastní touhy. Navíc nyní vyšel next-gen, tudíž pustit si co nejvyšší rozlišení a udělat screen se zdá jako logický krok. Přesto udělat takovou fotografii prý není jednoduché, a to je tvůrce dělá skutečně přes printscreen, nikoliv kupříkladu přes NVidii, což byl pro mě šok.

Pokud vás tato tvorba zaujala, neváhejte si prohlédnout celý tvůrcův twitter, protože tam najdete hromadu nádherných úprav, ačkoliv musím přiznat, že jde vidět, že twitter nezvládá plně převzít 8K fotografie. To platí nejen u Zaklínače 3, ale i u ostatních titulů. Proto doporučím více prohlédnout právě Flickr. Upřímně, dokud jsem tento účet neviděl, ani zdaleka mě nenapadlo, že by se ze hry daly dostat, respektive vyscreenovat, takové nádherné snímky. Virtuální fotografie je tudíž očividně obor, který se během příštích pár let bude jen více rozvíjet.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.