Kačeři na lovu – hexagon tvořící herní plán

Kačeři na lovu zprostředkují lov kešek v pohodlí domova

31. 1. 2024
Zdroj náhledu: Ing. Petr Dobrý

Deskové hry již dnes dávno necílí jen na milovníky fantasy a sci-fi příběhů nebo válečných témat. Ve hře Na křídlech se stanete ornitology, v Divoké Serengeti fotografy v Africe, v Art Gallery průvodcem po galerii umění a v Bark Avenue profesionálními venčiteli pejsků na Manhattanu. V nové původní české deskové hře Kačeři na lovu, jejíž crowdfundingová kampaň právě probíhá na platformě Donio.cz, si budete moci vyzkoušet oblíbenou turisticky-sportovní aktivitu geocaching. 

Kačeři na lovu jsou určeni pro 2–6 hráčů od 9 let. Na jednu herní partii budete dle autorů potřebovat ve dvou hráčích pouhých 30 minut, v plném počtu však musíte počítat s herní dobou až 3 hodiny. Hru vytvořila skupina zkušených lovců kešek, kterým během pandemie onemocnění COVID-19 chyběla možnost se tomuto koníčku věnovat. Projekt řídil Ing. Petr Dobrý a za grafické zpracování a tvorbu hry byla zodpovědná Ing. Marie Anna Majerčáková. 

Z informací o hře Kačeři na lovu je zřejmé, že první roli bude jednoznačně hrát téma. Smyslem hry je totiž lov kešek. Hra je plně navržena a autoři projektu slibují její velmi brzké dodání. Vyráběna bude v České republice. Pro hráče nemající tolik zkušeností se geocachingem obsahují pravidla přehledný slovník, hobby terminologie je totiž ve hře využívána opravdu hodně. Hráči se budou pohybovat svými figurkami po proměnlivém herním plánu tvořeném hexagony. Na těch budou vyobrazeny nejrůznější kešky, pole pro nákup vybavení nutného na jejich lov, pole pro event, na kterém hráči bodují, pokud se jich sejde více, a také pole pro skupinový úklid na pomoc přírodě. 

Kačeři na lovu využívají oblíbeného mechanismu deckbuilding, kombinovaného s prvky náhody danými hodem kostek a kartami událostí, a sbíráním setů. Pro výhru totiž hráč musí posbírat 25 různých kešek, přičemž jeho sbírka musí obsahovat alespoň jednu kešku od každého typu. Pomoci mu s tím má i speciální schopnost, která se bude lišit pro každého hráče. Pro zvýšení variability jsou součástí hry také dvě malá rozšíření. Červí díry na mapu přidají dvě pole, mezi nimiž se jde pohybovat, jako by byla umístěna vedle sebe. Tajemný noční les pak přidává více karet náhody, kterými jde aktivně ovlivňovat hru. 

Pro financování hry potřebují autoři v rámci crowdfundingové kampaně vybrat 260 tisíc korun. V současné době jsou před polovinou, do konce kampaně však zbývá ještě 73 dnů. Pořídit si můžete nejen standardní edici hry, ale také PDF pro vlastní vytištění nebo prémiovou verzi s lepšími žetony a většími figurkami k dobarvení. 

Zdroj: Ing. Petr Dobrý

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.