Black Adam

Jaké superhrdinské filmy nás čekají do zbytku roku 2022?

8. 6. 2022
Zdroj náhledu: Warner Brothers

Superhrdinských filmů nás během letošního a příštího roku čeká překvapivě docela dost, a to nejenom od Disneyho (Marvel) a Warner Brothers (DC), ale i od černého koně filmového průmyslu s hrdiny, Sony (Marvel). Sám z toho moc nejsem optimistický, protože mám strach z toho, že čím více jich bude, tím více bude jejich kvalita upadat. Na druhou stranu si zase říkám, kdy jindy je dělat než nyní, protože Disney je tak moc bez plánů na nové filmy, že nás určitě do deseti let čeká Iron Man: Znovuzrození nebo něco takového. Otazník také visí nad Batgirl, ale jelikož ještě nebyla na letošní rok potvrzena, zahrneme ji až do dalšího roku.

Thor: Love and Thunder

Už 8. 7. nás čeká čtvrtý díl příběhu tohoto severského boha hromu. Je to také první hrdina, který se dočkal čtyř sólo filmů ztvárněný jedním hercem. Sám Chris Hemsworth hype na film stále zvyšuje, nedávno i potvrdil, že se jedná o nejlepší projekt, na kterém kdy pracoval. Ve filmu navíc uvidíme spoustu dalších bohů, včetně dalšího Thora. Do toho se ve filmu objeví také Strážci Galaxie a Gorr the God Butcher, který automaticky aspiruje na jednoho z nejlepších záporáků ve filmech od Marvelu.

DC League of Super-Pets

Na 29. 7. je naplánován můj osobní favorit na nejlepší animovaný film. DC League of Super-Pets ukáže příběh zvířecích spolubojovníků. Jak si se zločinem poradí Supermanův či Batmanův pes, superrychlá želva nebo energetická veverka? To se dozvíme už na konci července.

Secret Headquarters

Jeden z těch méně známých projektů má na svědomí Paramount+. Příběh by měl být o Charliem Kincaidovi a jeho kamarádech, kteří začnou věřit, že Charlieho otec je superhrdina, a poté najdou dokonce v jejich domě i tajné hrdinské ústředí. Do filmu dorazí známí herci Owen Wilson, Michael Peña a Jesse Williams. Premiéra je plánována na 5. 8.

Samaritan

Další nenápadný projekt. Tento je pod vedením Amazon Studios a nabízí neuvěřitelně hvězdné obsazení. Hlavní roli si má střihnout totiž sám Sylvester Stallone, kterému budou sekundovat Javon Walton nebo Martin Starr. Příběh je o chlapci, jenž zjistí, že slavný superhrdina, který zmizel před dvaceti lety po epické bitvě, může stále někde žít. Premiéra filmu je plánována na 26. 8.

Black Adam

Mokrý sen všech fanoušků superhrdinských komiksů. Dwayne Johnson se jako Teth-Adam / Black Adam představí ve své možná životní hrdinské roli. Nebudeme si nic nalhávat, všichni jsme si ho v této roli přáli a všichni ho v ní snad také dostaneme v plné kráse. Black Adam je antihrdina původně z Kahndaqu, který byl uvězněný po 5 000 let a je hlavním nepřítelem Shazama. Navíc s ním má i stejné schopnosti. Ve filmu bychom měli vidět i Atom Smashera, Hawkmana, Cyclone nebo Doctora Fatea – kdo by se na to netěšil, především, jestli se DC povede udělat skutečně temný film. Premiéra by měla být 21. 10. letošního roku.

Black Panther: Wakanda Forever

Film, který se musí potýkat s velkou ztrátou. Herec, který ztvárnil Black Panthera, Chadwick Boseman, zemřel na rakovinu. Scenáristé tak musí nejen zvládnout ztrátu vynikajícího herce, ale musí také opravit celý plánovaný příběh. To hlavní, co víme, je, že postava Black Panthera prince T´Chally nebyla přeobsazena, jako tomu bývá u jiných projektů. Příběh se tak nejspíš bude točit kolem Nakii (milenky prince T´Chally), Okoye, velitelky Dory Milaje, a Shuri, princezny Wakandy. Premiéra je plánována na 11. 11.

Shazam: Fury of the Gods

Poslední superhrdinský film má vyjít 16. 12. a bude o Shazamovi (Captain Marvelovi) a celé jeho superhrdinské rodině – tedy o jeho sourozencích, kteří získali také magické schopnosti. Do hlavní role se vrátí samozřejmě Zachary Levi jako Billy Batson. Ve filmu bychom měli vidět minotaury, harpyje, slavné Athény, Olymp a spoustu dalšího. Uvidíme jak se pokračování povede, nicméně jedna z hereček, která se na filmu podílí, sama Helen Mirren, řekla, že se nemůže celého filmu dočkat.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.