The Flash

Jaké superhrdinské filmy nás čekají v roce 2023?

11. 6. 2022
Zdroj náhledu: WarnerMedia

Zatímco jsme nedávno oslavili příchod roku 2022, nyní jsme už v polovině cesty k roku 2023. V tom nás bude čekat opět několik zajímavých hrdinských projektů, stejně jako v roce letošním, a je ještě možné, že se seznam rozroste. Přece jenom, jsou určitě nějaké ty menší projekty, které ještě nebyly ani oznámeny, a my o nich tak ani nevíme. Do seznamu budou zavedeny především filmy, u kterých je známé předběžné datum premiéry, a Batgirl, u které zatím nikdo pořádně nevěří, že se stihne dopracovat na rok 2022.

Batgirl

Batgirl je takové malé želízko v ohni. Stále má vyjít během roku 2022, ale nevypadá to, že by se v nejbližší době nějaký termín potvrdil. Počítáme tak tuto Batmanovu parťačku na rok 2023. V tomto filmu se má objevit Michael Keaton opět ve své roli Batmana, což je pro fanoušky dvou filmů z let 1989 a 1992 skvělá zpráva. Hlavního záporáka filmu má navíc hrát Brendan Fraser, kdysi sex-idol z Mumie, dnes milý, starší, otylý pán se stále veselým obličejem. Roli Batgirl si střihne herečka Leslie Grace.

Kraven The Hunter

Lovec všeho, včetně Spider-Mana, vleze do kin 13.1. příštího roku a měla by nás čekat velice zajímavá podívaná. Filmy od Sony jsou sice takovým zvláštním počinem (všichni máme z Morbia trošku osypky), ale Venom se docela podařil, i když by mu slušela spíše nálepka pro dospělé. Kraven je známým lovcem, který loví úplně všechno. O filmu zatím moc nevíme, kromě toho, že Kravena ztvární Aaron Taylor-Johnson, který hrál ve filmech od Marvelu Pietra Maximoffa (Wandina bratra). Pro mě je ale film velkým příslibem, tak snad ho Sony nepokazí.

The Marvels

Už 17. 2. nás čekají The Marvels neboli velký návrat Captain Marvel v podání Brie Larson na velká plátna. Příběhově absolutně nevíme, o čem by měl snímek být, ale je potvrzený návrat Nicka Furryho i Monicy Rambeau. Hlavní postavou by také měla být Ms. Marvel Kamala Khan v podání Iman Vellani a vzhledem k tomu, že Ms. Marvel má svůj vlastní seriál, není nejspíš pochyb, že film by na seriál mohl navazovat.

Aquaman and The Lost Kingdom

Původně se zdálo, že se bude jednat o pokračování příběhu sexy chlapáka Jasona Momoy s Merou Amber Heard, ale vzhledem k tomu, že soud s Johnnym Deppem prohrála a tlak od fanoušků je drtivý, byl Meře odebrán screen time údajně pouze na 10 minut času. Warner Brothers řekli, že to je tím, že nemá s Aquamanem žádnou chemii (ačkoliv s Jasonem Momoou má chemii i poleno). Doufejme tak, že kvůli oněm velkým změnám se z filmu nestane brutální propadák, protože podobně velké úpravy většinou končily špatně, především u DC. Všichni si totiž určitě pamatujeme Ligu Spravedlnosti Josse Whedona. Premiéra Aquaman and The Lost Kingdom je plánována na 17. 3. příštího roku.

Guardians of the Galaxy Vol. 3

Návrat Star-Lorda, Gamory, Draxe, Groota, Rocketa, Nebuly nebo Mantis přijde už 5. 5. Počítám s tím, že Gamora a Star-Lord si svým novým románkem projdou během nejbližšího filmu s Thorem, takže zde bude na Strážce galaxie čekat zbrusu nové dobrodružství. Vzhledem k tomu, že ve druhém díle hrozně naštvali Ayeshu a její lid, je už potvrzeno, že Will Poulter ztvární samotného Adama Warlocka. Jak dopadne jeho setkání se Strážci? Adam Warlock je totiž jedním z největších hrdinů celého Marvel univerza.

Spider-Man: Across the Spider-Verse

První díl byl animovanou lahodou, také získal Oscara. Pokračování Spider-Mana by tak tento obor mohlo jenom více posunout. Navíc se opět ocitneme ve velkém Spider-Verse, kde nás čeká hromada jiných Spider-Manů. Kromě Milese Moralese uvidíme i Petera Parkera, Miguela O´Haru, Gwen Stacy nebo Jessicu Drew – prostě oblíbené hrdiny bojující za správnou věc. Doufejme tak, že se povede stejně dobře jako první díl.

The Flash

Kdyby Ezra Miller nikdy nejel na Havaj, tak tu máme možná Flashe napořád. Jasně, nevypadá jako v komiksové předloze a jeho brnění vypadá, jako kdyby po noci obral Iron Mana. Jeho původní účast v Justice League však byla jedním z těch světlých momentů a ve Snyder´s Cutu jsme si mohli všimnout, že s ním jsou velké plány do budoucna. Bohužel všechny jeho osobní problémy a skandály nyní začínají spouštět lavinu a údajně se má stříhat i jeho čas ve filmu. O čem by pak mohl být Flash bez Flashe? Samozřejmě je tu možnost Flashpointu, objevení se Wallyho Westa, Jaye Garricka nebo Avery Ho, to je zatím ve hvězdách. V těch už ale není premiéra, ta je plánována na 23. 6. příštího roku.

Madame Web

Mocná jasnovidka a velká pomocnice Spider-Mana. To je Madame Web. V plánovaném filmu ji ztvární Dakota Johnson. Její schopnosti jsou především telepatie a jasnovidectví, a jelikož ví, jak má správně splétat i časová vlákna, je často spojována právě s pavoučím hrdinou. Na filmu se ale podílí i dvojice Matt Sazama a Burk Sharpless, kteří pracovali na Morbiovi, což nyní Madame Web rozhodně v ničem nenahrává. Projekt je ale rozjetý, takže se můžeme pomalu těšit, třeba Sony tuhle hrdinku už zvládne. Premiéra je plánována na 7.7.

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Nezastavitelný vlak Marvelu se přiřítí i s třetím filmem s hrdiny Ant-Manem a Wasp. Ti se dle názvu tak nejspíš vrátí do kvantového světa, aby tam vyřešili nějakou kulišárnu. Můj osobní tip je, že ji provede právě matka Wasp, která v tomto světě strávila několik desetiletí. Ve filmu se má ale objevit i Kang the Conqueror, kterého jste mohli vidět v první sérii seriálu Loki. Roli záporáka si má střihnout i známý komik a lovec duchů Bill Murray. Film má dorazit do kin 28. 7.

Blue Beetle

Nedávno se objevil Blue Beetle v plné zbroji a od všech fanoušků sklidil především slova chvály. Xolo Maridueña jako Jaime Reyes byl skvělá volba pro ztvárnění tohoto hrdiny. Bohužel o synopsi toho zatím mnoho nevíme, bude se ale pravděpodobně jednat o nějaký takový klasický origin z dílny Warner Bros. Co ale víme, je, že se ve filmu objeví i Carapax the Indestructible Man v podání Raoula Trujilla. Film má vyjít 18. 8.

Neznámý film s potvrzenou premiérou na 3. 11.

Ano, stále zatím neznámý film má mít premiéru v listopadu příštího roku. Naštěstí je tu jedna velká nápověda, a to že se bude jednat o snímek od Marvelu. To nám trošku zužuje výběr. Největší favorité jsou Captain America 4, ale už se Samem Wilsonem v hlavní roli. Další možností je samozřejmě Deadpool 3 s Ryanem Reynoldsem, hodně hlasitě se na internetu mluví o dalším rebootu Fantastické 4 (protože těch není nikdy dost) a nakonec je tu ještě Blade. Upřímně, sám bych nejvíce uvítal Bladea, protože od dob Wesleyho Snipese utekl už nějaký ten pátek a tenhle lovec upírů mi setsakramentsky chybí. A co vy, jaký byste si přáli ten poslední snímek?

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.