Ys X: Nordics

Japonský Black Flag Ys X: Nordics je tu s datem vydáním pro zbytek světa

8. 7. 2024
Zdroj náhledu: IGDB.com

Říkali jste si někdy, jak jsou piráti super? A jak jsou piráti v Assassin´s Creed Black Flag super? A jak stojí Skull and Bones za nic? Tak přesně pro vás mám odpověď na všechny tyhle otázky. Ys X: Nordics je JRPG (Japanese Role-Playing Game), které už spousta hráčů ze západní polokoule nadšeně očekává, protože je nabité námořními souboji a plutím po moři. Vydání hry bude už 25. října letošního roku a já vám rovnou řeknu, že je na co se těšit. 

Série Ys je totiž velice populární. Jedná se o jednu z nejstarších a nejdéle běžících RPG sérií světa, která začala v roce 1987. Hry Ys jsou známé svým rychlým akčním soubojovým systémem, poutavými příběhy a charakteristickou hudbou. A tak je tu dvanáctý díl, což znamená sakra kvalitu. Pro zajímavost, studio Nihon Falcom má na starosti všechny díly právě už roku 1987.

V tomto díle si budeme užívat dvě hlavní postavy, chlapce jménem Adol Christin, jenž je idolem celé série a takovou už prakticky legendou, a pirátku Karju Baltu. V tomto díle se jedná také o pouhé dvě jediné postavy, za něž bude možné hrát. Série tak opustila tituly s družinou. Cílem hrdinů bude zničit tzv. Manu, která je nedobrovolně pojí. Takoví Yennefer a Geralt naopak. 

Ys X: Nordics klade důraz na rychlé souboje, epické boss fighty a hluboký příběh. Hráči se mohou těšit na nádherně zpracovaný svět plný tajemství a výzev, které je čekají na každém kroku. Hra bude dostupná na PlayStation 4 a 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch a samozřejmě PC, přičemž na Steamu si už můžete prohlédnout více z designu a nasbírat informace, jestli je tato hra pro vás.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.