Minos: Úsvit doby bronzové - desková hra

Minos: Úsvit doby bronzové bude komplexní euro od autora Věčné zimy

5. 7. 2024
Zdroj náhledu: TLAMA games

Mínojská civilizace starověké Kréty dodnes fascinuje amatérské i profesionální archeology. Společnost, která raději než válku volila cestu míru a blahobytu, a přitom se jí nevedlo úplně špatně, je v lidské historii poměrně unikátní. Jak byste si v takové civilizaci vedli, si již zanedlouho budete moci vyzkoušet v nové deskové hře Minos: Úsvit doby bronzové, kterou v našich končinách lokalizuje plodné vydavatelství TLAMA games.

Titul si svoji celosvětovou premiéru odbyde na letošním veletrhu SPIEL Essen. Jeho autorem je Stanislav Kordonskiy, který stojí i za Věčnou zimou: Paleoindiány, Dice Hospital nebo Lockup: A Roll Player Tale. Hra vyjde pod původním názvem Minos: Dawn of the Bronze Age pod křídly studia Board&Dice, s nímž vydavatelství TLAMA games již několikrát spolupracovalo (Zachraňte korály, Tiletum, La Granja: Deluxe Master Set, Terracotta Army), ačkoliv povedenou Barcelonu letos lokalizovali v Albi a Nukleum v Old Dawg. Za ilustracemi Minos: Úsvit doby bronzové stojí Hazem Ameen a Kristina Gehrmann.

Ve hře se chopíte role vůdce jednoho z minojských klanů, kteří se utkají o vládu nad Krétou. V souladu s kulturní filozofií se však nestřetnete na bitevním poli. Namísto toho budete budovat města a jiné památky, otevírat nové obchodní cesty, zkoumat nebo vydávat nové výnosy. Základním mechanismem hry je umisťování kostek coby svých pracovníků. Kostky s nižší hodnotou se hodí pro vykonání silnějších akcí, ty s vyšší hodnotou vám však umožní posunout se na stupnicích pokroku a získávat nejrůznější výhody. Akce, které v každém ze čtyř kol budete vykonávat, si nejdříve naplánujete, poté je spustíte v pořadí od nejvyšší hodnoty na kostkách po nejnižší. 

Studio Board&Dice vždy vydávalo komplexnější strategické eurohry a dle dostupných informací Minos: Úsvit doby bronzové nabídne přesně to, co mají hráči na jejich titulech tak rádi. I po produkční stránce by hra díky krásně tvarovaným dřevěným figurkám, dvouvrstvým deskám a jásavým barvám měla uspokojit i ty nejnáročnější deskohráče. 

V omezeném nákladu TLAMA games nabízí ke hře i dvě minirozšíření. Jedno nabízí nové karty výnosů, druhé nové schopnosti staveb. Až do úterý si Minos: Úsvit doby bronzové můžete pořídit s předobjednávkovou slevou. 

Zdroj: TLAMA games

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.