Jurassic World Evolution 2 Dominion Malta Expansion – logiáš

Jurassic World Evolution 2: Dominion Malta Expansion

13. 12. 2022
Zdroj náhledu: Frontier Developments

Vzpomínám si, jako by to bylo včera, když jsem recenzoval návrat legendárních prehistorických plazů. Nejnovější díl série Jurassic World Evolution 2 je v mnohém podobný svému předchůdci, ale přináší několik zajímavých novinek. Zvláště mě zaujalo přidání létajících a vodních dinosaurů. Postupem času se titul rozrostl o pět rozšíření, jedním z nich je Dominion Biosyn, které rozšiřuje příběh nejnovější filmové adaptace Jurský svět: Nadvláda. Případně můžeme zmínit balíček Late Cretaceous Pack, který se na rozdíl od předchozího DLC skládá pouze z kosmetických doplňků, čtyř dinosaurů a několika nových mechanik, ale ničeho dalšího pozoruhodného. Nové rozšíření Jurassic World Evolution 2:  Dominion Malta Expansion, přidává nejen několik dinosaurů, nýbrž i celou další příběhovou kampaň.

Dominion Malta Expansion

Když jsem se dozvěděl o rozšíření Dominion Malta, zpočátku mě znepokojilo, že se nová kampaň odehrává před událostmi filmu. Ještě jsem ho neviděl a upřímně si nejsem jistý, jestli ho někdy uvidím. Pokud ovšem Jurský svět: Nadvláda znáte, pravděpodobně si toto rozšíření užijete mnohem více, protože se v něm vrací postavy jako Kayla Watts, Soyona Santos, Barry Sembène a Lewis Dodgson. Stejně jako v základní hře je vaším jediným úkolem pokusit se vést úspěšný dinosauří park, tentokrát se však přenesete do středomořské oblasti Malty. Celkem těm ještěřím trubkám závidím. Zároveň budete obchodovat na dinosauří burze, spolupracovat s úřady a rozvíjet spolupráci s cílem získání různých zajímavých výhod. Rozhodně se jedná o zajímavé mechaniky, které hratelnost trochu okoření.

Co tu ještě máme nového?

Kromě nové kampaně, ve které vás Jurassic World Evolution 2: Dominion Malta Expansion zavede na tři různé mapy, jsou k dispozici další kosmetické doplňky pro vaše budovy a mazlíky včetně čtyř nových filmových dinosaurů: Atrociraptor, Lystrosaurus, Oviraptor a Moros Intrepidus.

Zdroj: Frontier Developments

Ačkoliv se jedná o docela dobré rozšíření, které přidává několik zajímavých mechanik, nemohu se rozhodnout, zda je jeho cena 19,99 € přiměřená. Přece jen je to necelých pět stovek a já osobně za tuto částku očekávám více. Je sice skvělé, že můžete používat mapy a všechny skiny, budovy a dinosaury v sandboxové verzi, ale stále nenacházím důvod pro relativně vysokou cenu. Samozřejmě někdo může namítnout, že je to jen pět stovek, což je sice pravda, ale jsou i tituly, které vám za podobnou částku poskytnou mnohem více obsahu. Na druhou stranu jsou tu i takové, které vám poskytnou ještě méně věcí. Proto odpověď na otázku, jestli je cena adekvátní, či ne, nechám raději na vás.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.