Late Cretaceous Pack – logiáš

Late Cretaceous Pack přidává čtyři nové druhy a zajímavé dekorace

21. 9. 2022
Zdroj náhledu: Frontier Developments

Před časem jsem recenzoval hru s legendárními ještěrkami. Samozřejmě nemluvím o ničem jiném než o Jurassic World Evolution 2, za kterým stojí studio Frontier Developments. Pokud jste hráli první díl, druhý si zamilujete, a i když nepřinesl žádné zásadní změny, byl stejně zábavný, ne-li zábavnější. Vaše nabídka prehistorických zvířat byla rozšířena o létající a vodní druhy, což do hry přineslo spoustu nové zábavy.

Zdroj: Frontier Developments

Posléze přišlo rozšíření Dominion Biosyn, které bylo největším rozšířením pro Jurassic World Evolution 2. Toto DLC odemklo zcela novou kampaň, která obsahuje děj nejnovější filmové adaptace Jurský svět: Domination.

Nyní však chci mluvit o nejnovějším rozšíření s názvem Late Cretaceous Pack, které není špatné, ale ani skvělé. Svým způsobem jsem doufal, že toto DLC bude ve stejném duchu jako Dominion Biosyn, zejména v tom, že dostaneme nové biomy, scénáře Chaos Theory atd. To se však nestalo a tento rozšiřující balíček poskytl pouze čtyři nové druhy vašich budoucích mazlíčků a několik pěkných podvodních dekorací.

Zdroj: Frontier Developments

Dekorace samozřejmě nejsou to jediné, co bylo do hry přidáno. Nevím, jak vám, ale pokaždé, když jsem svého dinosaura uspal, chyběla mi možnost ho poté probudit. Vždycky jsem musel čekat, až uspávací látky přestanou fungovat. To se však změnilo díky nové bezplatné aktualizaci, která byla součástí balíčku Late Cretaceous Pack. Vývojáři studia přidali zcela novou injekci, která umožňuje okamžité probuzení zvířátek. Někdy si říkám, že musím být nepřející, protože kolikrát jsem se přistihl, že si říkám, že by bylo opravdu hezké, kdyby na vás létající dravci útočili, když jste ve vrtulníku, no a toto přání se mi splnilo.

Co se týče samotných dinosaurů, bohužel nejsem Alan Grant ani Ian Malcolm, takže nemohu posoudit, jak přesné je jejich ztvárnění. Nicméně vzhledem k dlouholetým zkušenostem, které vývojáři z Frontier Developments v této oblasti mají, bych jim určitě věřil. Jaké kousky jsou vlastně do vašeho parku přidány? Jako první se setkáte se zástupcem létajících dravců, konkrétně s Barbaridaktylem. Samozřejmě nechybí ani masožravci, kteří se s býložravci zrovna nekamarádí, a vaším novým přátelským milovníkem masa bude Australovenator. Jak už jsem zmínil výše, Jurassic World Evolution 2 se mi líbil díky přidání mořských exemplářů a rozšíření Late Cretaceous Pack představuje nový druh, Styxosaura. Posledním přidaným zvířetem je dlouhokrký býložravec Alamosaurus.

Jediné, co mi na DLC vadilo, bylo, že nepřidalo více než čtyři nové druhy. Možná to teď také bude znít drasticky, ale díky tomu, že létající dravci jsou trochu agresivnější a útočí na váš vrtulník, působí park trochu živěji a uvěřitelněji. Rozhodně musím říct, že Frontier Developments zde odvádí dobrou práci, a je vidět, že jim na jejich hře opravdu záleží.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.