Kirby Planet Robobot – Cover

Kirby: Planet Robobot – Kirbyho cesta do budoucnosti?!

22. 6. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Začátek působí svým způsobem velmi tajemně. Kirby: Planet Robobot začíná krátkou úvodní scénou, kde můžeme vidět naši velmi dobře známou planetu Popstar a život jejích velmi roztomilých a (většinou) mírumilovných obyvatel. Objevují se zde známé tváře, jako je King Dedede, Waddle Dees, Meta Knight a samozřejmě Kirby, který si užívá (zatím) klidného slunečného dne a pospává pod korunou stromu.

Celá zápletka tohoto příběhu začíná v momentě, kdy se nad planetou Popstar objeví gigantická vesmírná loď, jež svým způsobem připomíná nechvalně známou Hvězdu smrti, a napojí se na Kirbyho domovskou planetu podobně jako parazit. V této chvíli zjistíme, že ona loď začíná měnit krajinu planety Popstar do podoby, jež není pro sérii Kirby příliš tradiční. Planeta se postupně přeměňuje do modernějšího vzhledu a lze vidět, že tento titul bude převážně zaměřený na roboty a další věci spojené s futuristickou tematikou. King Dedede a Meta Knight započnou proti tomuto vetřelci protiútok, bohužel však marně, jelikož se jeho síle nedokáží vyrovnat. Po neúspěšném protiútoku se Kirby probouzí a jeho úkolem je opět zachránit planetu Popstar a její obyvatele.

Kdo za touto invazi stojí?

Haltmann Works Company je společnost, která stojí za invazí planety Popstar. Tato společnost se snaží získat zdroje z planety a využít je pro své plány. Kirby celou invazi prospal, takže se všechny informace dozvídáme postupně v rámci hlavního příběhu. Kirby se pozvolna dostává přes všechny překážky nastražené Haltmann Works Company a potkává Susie. Ta představuje robotickou sekretářku a výkonnou asistentku této společnosti. Po setkání se Susie se začíná příběh více rozvíjet a dozvídáme se, jaké plány má tato společnost s planetou, a je tak na Kirbym, aby tuto hrozbu odvrátil a zachránil nejen své přátelé ale také obyvatele domovské planety.

Jaká je hratelnost?

Kirby: Planet Robobot šlape v podstatě stejně jako Kirby: Triple Deluxe (obě hry pracují na stejném enginu). Hra se skládá ze sedmi světů a každý z nich obsahuje několik levelů (celkově 42). Typickou součástí celé série jsou také různé sběratelské předměty, které jsou potřeba pro 100% dokončení hry a hlavně otevírají tzv. „True Ending“ a „True Arena“ s kompletně novým zakončením dějové linky.

Nesmíme zapomenout na nejvíce ikonickou část série Kirby, a to jsou kopírovací schopnosti. V Kirby: Planet Robobot můžeme celkově najít 27 kopírovacích schopností, z nichž tři byly nově přidané, a jde o POISON (tato schopnost umožňuje Kirbymu využít sílu jedu), ESP (schopnost, která byla inspirovaná Nessem – herní série Earthbound / Mother 2 – a umožňuje využívat telekinetické schopnosti), a nakonec DOCTOR (díky této schopnosti dokáže Kirby míchat různé lektvary a používat pilulky jako projektily). Nejenže zde můžeme najít kompletně nové schopnosti, dokonce se tu objevuje koncept, po němž je tato hra pojmenována a je pro tento titul naprosto výjimečný, a tím je Robobot Armor. Robobot Armor je robotický stroj, který funguje podobně jako Kirbyho kopírovací schopnosti. Po nastoupení do robotického stroje se tento nudný nevýrazný robot promění v Kirbyho ikonický růžový design a pomocí skeneru je možné kopírovat schopnosti nepřátel podobným stylem, jako když je Kirby sám spolkne.

Zbrusu nový koncept přináší mnoho zábavy a versatility, díky čemuž hra nepůsobí nudně a repetitivně. Robobot Armor nabízí celkem třináct variant inspirovaných kopírovacími schopnostmi a jednu velmi speciální, která zaručuje velmi dynamický finální boss fight. Co se týče samotné konstrukce jednotlivých levelů, jedná se o klasickou osvědčenou formuli, kterou můžeme vidět například i v Kirby: Triple Deluxe. Tato formule nabízí lineární stavbu úrovní s mnoha sběratelskými předměty, nepřáteli a různými hádankami. Také se na konci každého světa nachází originální boss

Co všechno hra nabízí?

Hra kromě hlavního příběhu obsahuje různé minihry, které rozšiřují hratelnost a v některých případech i přináší větší výzvu a test všech dovedností, jež jste se za dobu hraní naučili.

První extra minihrou je 3D Rumble, kde se hratelností vracíme zpátky do doby, kdy Kirby ještě neměl k dispozici své kopírovací schopnosti, a používáme pouze vdechnutí a následné vyplivnutí nepřátel. Tato minihra inspirovala vedlejší hru s názvem Kirby's Blowout Blast. Další minihrou je Team Kirby Clash, ta představuje jakousi battle arenu až pro čtyři hráče, kde každý ovládá svého Kirbyho a bojuje pomocí kopírovacích schopností se soupeři. Tato minihra také inspirovala plnohodnotnou vedlejší hru s názvem Team Kirby Clash Deluxe. Třetí s názvem Meta Knightmare Returns se otevře až po dokončení hlavního příběhu a její hratelnou postavou je samotný Meta Knight. Tato minihra funguje na bázi speedrunu, kde procházíte předešlé levely jako Meta Knight a bojujete s težšími variantami předešlých bossů.

Meta Knight nemá přístup ke kopírovacím schopnostem, ale zato má své vlastní, které se nabíjejí po poražení nepřátel a můžete je využít například na vyléčení či naprostou likvidaci všech nepřátel na obrazovce. Poslední minihrou je The Arena a její těžší verze The True Arena, jejichž náplní je tzv. Boss Rush. Limitovaný přístup ke kopírovacím schopnostem, spojený s omezeným přístupem k léčicím předmětům, a velké množství bossů, kteří přichází postupně ve vlnách, zaručují největší výzvu z celého Kirby: Planet Robobot. Po dokončení The Arena se otevírá možnost navštívit The True Arena. Tato finální minihra opravdu otestuje váš skill a znalost herních mechanik, jelikož se jedná o těžší verzi s více vlnami nepřátel a kompletně novou finální zkouškou ověřujíci vaše dosud nasbírané zkušenosti.

Kirby: Planet Robobot nám ukázal perfektní balanc mezi tradičními prvky této série a zároveň originálními prvky dále rozvíjejícími hratelnost a chuť prozkoumat každý kout futuristické planety Popstar. Obecně se tento díl považuje za jednu z nejlepších her z franšízy Kirby a je vhodný jak pro věrné fanoušky, tak pro hráče, kteří ještě neměli možnost okusit svět naši oblíbené růžové kuličky. Hra nabízí různorodý gameplay spojený s nádherným a pestrým level designem, jenž ukazuje, co konzole Nintendo 3DS dokáže. Jelikož se Kirby: Planet Robobot dělal pro konzoli 3DS, máme úžasnou možnost hrát tuto hru přenosně a mít možnost si ji užít prakticky kdekoliv. Kirby: Planet Robobot je ideální možností, jak se dostat do tohoto univerza a přidat se k jeho pestré cestě, která začala už v roce 1992.


Článek pro Gaming Professors napsal Josef Horák.

Klady
 • rozmanitá hratelnost
 • velký počet miniher
 • pestrý výběr kopírovacích schopností
 • chytlavý příběh
Zápory
 • 100% dokončení hry dokáže být frustrující
 • pro plné pochopení příběhu je potřeba zapátrat v ostatních zdrojích
Platforma Nintendo 3DS
 • Datum vydání 28.04.2016
 • 0.0

  Doporučujeme

  Gaming Professors

  Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.