Yakuza 8 – logiáš

Kiryu Kazuma se vrací v nové Yakuze

14. 9. 2022
Zdroj náhledu: SEGA

Série dosud známá jako Yakuza se brzy rozroste o další díly a svůj anglický název významově sladí s původním japonským – nově oznámené hry už tedy sdílí titul Like a Dragon. Přímé pokračování hlavní série se jmenuje Like a Dragon 8 a budou v něm vystupovat dvě hlavní postavy: Ichiban Kasuga, který se objevil ve hře Yakuza 7, a oblíbený Kazuma Kiryu, jenž se vrací. Podrobnosti o nové hře byly odhaleny na summitu Ryu Ga Gotoku, který byl přenášen na kanálu Twitch společnosti SEGA. Oznámen byl také titul Like a Dragon: Ishin!, jenž je remakem jednoho ze dvou dílů volné spin-offové série zasazené do feudálního Japonska.

Prezentace překvapivě odhalila i vedlejší příběh Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name, který se zaměřuje na události mezi hrami Yakuza 6 a 7. Like a Dragon 8 si zachová tahový styl hraní na hrdiny z předchozí hry, přičemž Kiryu bude mít vlastní samostatnou družinu – a zbrusu nový účes, který vypadá …inu, poněkud neobvykle. Takaya Kuroda, který ikonickou postavu opět namluví, uvedl, že důvod Kiryuova nového vzhledu bude odhalen později.

Like a Dragon: Ishin! je remakem spin-offu, který vyšel pouze v Japonsku, a to v roce 2014 na PS3 a PS4. Děj je zasazen na samý konec období Edo, po němž následovala obnova císařské moci a přeměna Japonska v moderní stát. K takzvaným reformám Meidži (v japonštině nazývaným Meidži išin) ostatně odkazuje i podtitul hry. Byť je příběh tohoto dílu pochopitelně zcela samostatný, hlavní postavy, které se v něm objevují, mají paralely v postavách známých z hlavní série a představují je i stejní herci. Studio RGG již prozradilo, že se v remaku setkáme s herci Rikim Takeuchim, Hitoshim Ozawou a Hideo Nakanem, kteří se v Yakuze 0 propůjčili hlasy a vzhled poručíkům různých větví rodiny Dojima – Awanovi, Kuzemu a Shibusawovi.

V Japonsku v roce 2008 vyšel také spin-off s podtitulem Kenzan!, jenž se pro změnu odehrává na úplném počátku období Edo, jeho remake však doposud oznámen nebyl. Fanoušci se nicméně již několik let pokouší oba „samurajské“ díly alespoň neoficiálně přeložit do angličtiny. Like a Dragon: Ishin! vyjde 21. února 2023 na PC a konzolích PlayStation a Xbox 8. i 9. generace. Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name, které má mít zhruba poloviční rozsah ve srovnání s běžnými díly, vyjde na stejných platformách také příští rok, přičemž konkrétní datum ještě bude upřesněno. Pokračování hlavní série Like a Dragon 8 je naplánováno na rok 2024.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.