Legendární Silent Hill 2 se vrací v podobě remaku

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: @SilentHill

Hra byla odhalena během středečního živého vysílání Silent Hill Transmission a vyvíjí ji polské studio Bloober Team, které stojí za hrami The MediumLayers of Fear a Blair Witch. Hra vyjde pro PlayStation 5 jako exkluzivita a také pro PC, uvedla společnost Konami, přičemž konzolová exkluzivita by měla trvat pouze rok. Vrací se i původní tvůrci, jako je výtvarný ředitel Masahiro Ito, který byl k spolupráci osloven už před třemi lety, a skladatel Akira Yamaoka. Oba jsou prý do vývoje úzce zapojeni.

Zdroj: blog.playstation

V příspěvku na PlayStation Blogu společnost Konami odhalila další podrobnosti, například že hra poběží na Unreal Engine 5 a bude využívat jeho technologie Lumen a Nanite. Podle Konami Bloober také předělává bojový systém a některé kulisy. Můžeme čekat i další vylepšení, jako jsou například předělané cutscény využívající motion capture.
Projekt Silent Hill 2 povede Mateusz Lenart, kreativní režisér, který stojí za hrami The Medium a Blair Witch od společnosti Bloober Team. Vývojáři uvedli, že hodlají obnovit vše, co z původní hry udělalo klasiku, a přidat nové prvky, aby byl herní svět více pohlcující.
Silent Hill 2 – logiášek pyramid

Zdroj: blog.playstation

klasiku, a přidat nové prvky, aby byl herní svět více pohlcující. „Silent Hill 2 je kultovní klasikou a je všeobecně uznáván jako jedna z nejlepších her, které kdy byly vytvořeny,“ řekl Lenart. „Chceme, aby Silent Hill 2 dnes zapůsobil stejně silně jako původní hra před 21 lety.“
Hra momentálně nemá datum vydání, ale pro fanoušky i vlastně pro celou herní scénu je určitě dobře, že se tato legendární série vrací životu. Snad naváže kvalitou spíše na původní díly než na ty poslední, které u hráčů a kritiků nesklidily velké ovace.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn