Silent hill f – logiášek

Byl oznámen Silent Hill f

20. 10. 2022
Zdroj náhledu: @SilentHill

Včera večer uspořádala společnost Konami očekávanou konferenci, na které představila budoucnost série Silent Hill. Během živé prezentace společnosti byl potvrzen nový film s názvem Return to Silent Hill, který by měl navázat na původní film z roku 2006 se Seanem Beanem v hlavní roli. Zazněly také nové informace o remaku Silent Hill 2 a novém projektu Silent Hill: Townfall. Pro účely tohoto článku se však chci zaměřit na novou hlavní hru série, která nese prostý název Silent Hill f.

O tomto projektu je zatím známo jen velmi málo podrobností, ale můžeme se podívat na lidi, kteří by měli na hře pracovat. Za příběhem prý stojí Ryukishi07, pokud jste fanoušky anime, bude vám tato přezdívka pravděpodobně povědomá. Pro ty, kteří anime nesledují nebo sledují specifické žánry, Ryukishi07 je autorem hororového mysteriózního anime Higurashi When They Cry (Higurashi no naku koro ni). Byl také autorem videohry Loopers pro Nintendo Switch a jako designér pracoval na hrách Ōkami Kakushi pro PSP a Ciconia When They Cry, která je k dispozici na Steamu.

Za postavami, ať už lidskými, nebo nelidskými, má stát někdo, kdo si říká Kera. Dalo mi to trochu práce, ale zjistil jsem, že jde o japonského umělce, kterého můžete sledovat na twitteru. Musím být upřímný a přiznat, že jakmile jsem se podíval na jeho dílo, které si můžete prohlédnout na jeho webových stránkách, docela mi spadla brada. Takže co se týče modelů postav, rozhodně si myslím, že budou bezchybné a opravdu se dočkáme děsivých příšer.

Trochu mě znepokojuje studio, které se má o vývoj hry postarat. Konami uzavřelo smlouvu s Neobards Entertainment, kteří dříve pracovali na Resident Evil: Resistance včetně Re:Verse. Jak všichni víme, RE: Resistance nebyl zrovna dobře přijat hráči ani kritiky, takže mě tento krok docela překvapil. Na nějaké závěry je však ještě brzy a můžeme jen doufat, že studio včetně Keryho a Ryukishi07 dokáže plně vrátit ducha této hororové série.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.