Little Nightmares – Saxána

Little Nightmares si zahrajete už i na mobilech

13. 12. 2023
Zdroj náhledu: Bandai Namco

Zatímco všichni netrpělivě vyčkáváme na jakékoliv další informace ohledně chystaného Little Nightmares III, vydavatel Bandai Namco navázal spolupráci s francouzským studiem Playdigious. To se zaměřuje na porty nezávislých videoher pro konzole, PC a hlavně na mobilní zařízení. Jsou to ti samí vývojáři, kteří převedli Dead Cells, The Almost Gone nebo například Cultist Simulator do podoby mobilní hry, a to samé nyní udělali se známým hororovým titulem, v němž se drobná protagonistka ve žluté kápi snaží uniknout z děsivého plavidla známého jako Maw. Little Nightmares, hra z roku 2017, je tedy oficiálně už nyní k dostání na mobilech poháněných operačním systémem iOS i Android. Přepracováno bylo nejen ovládání, aby více vyhovovalo dotykovému uživatelskému rozhraní, ale samozřejmostí je také podpora ovladače společně s cloudovým systémem ukládání. Zatím to však vypadá, že rozšíření Secrets of the Maw do hry není zakomponováno, a kdo ví, zda vůbec bude.

Využít můžete jedinečné akce, protože s vydáním Little Nightmares se nejen nová mobilní verze dočkala slevy. Na Google Play i App Store budou Malé noční můry vaše za 5,99 $ z původních 8,99 $. Akce nebude trvat věčně, a tak dlouze nepřemýšlejte nad koupí. To samé platí rovněž o nákupu na jiných platformách. Pokud ve své knihovně her Little Nightmares ještě nemáte, na Steamu si titul můžete až do 15. prosince pořídit za 4,99 € místo 19,99 €. Slevu stejně tak hlásí i DLC balíčky a Little Nightmares II. Obě hry vám budou v kompletní edici říkat pane za 13,51 €.

Pokud je vám svět Little Nightmares zcela neznámý, první díl vás v roli Six vystaví hrozivým zkouškám na palubě plovoucí lodi plné monstrózních znetvořených cestujících. Abyste se bezpečně dostali mimo ohrožení, čekají vás zběsilé honičky, tiché plížení pod stoly, logické hádanky i něco daleko horšího. Postavte se nočním můrám a ubraňte svůj život za každou cenu.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.