Love letter úvod

Love Letter – dopis pro princeznu

27. 11. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Love Letter - dopis pro princeznu karetní hra v níž jste vy a další nápadníci připraveni udělat cokoliv, abyste dostali váš milostný dopis k princezně. Uzavřela se ve svém paláci, takže k doručení zprávy jste nuceni používat prostředníky. Stráže, prince, krále, hraběnky… Kdo se ukáže jako nejlepší spojenec, který pomůže získat srdce vaší milované?

Karetní adaptace

Love Letter je adaptací karetní hry, která získala mnoho ocenění. Love Letter je hrou plnou rizika, dedukce a hlavně štěstí. Musíte dostat svůj milostný dopis do rukou princezny Annett a přitom odklánět dopisy od konkurenčních nápadníků (vašich protihráčů). Hraje se zde na vítězná kola, která představují doručené dopisy. Tato karetní hra je ideální na cestování, člověk ji vezme lehko do kapsy, tašky či batohu. Doporučený věk hráčů je od deseti let výše, karetní verze obsahuje pravidla, žetony náklonnosti, karty a látkový sáček. Každá hra zabere cca 20 minut maximálně, což platí i pro verzi na PC.

Love letter karetní souboj

Herní komponenty

Herní karty mají v levém horním rohu uvedenou hodnotu. Čím vyšší číslo, tím má daná osoba blíže k princezně. Dole na kartě pak hráč najde informace o její účinnosti. Referenční karty, které najdete pouze ve fyzické verzi, obsahují soupis herních karet, jejich účinků a kolik jich nalezneme ve hře. V herní adaptaci se toto číslo znázorňuje počtem hvězd na dané kartě. Například karta strážce má na sobě pět hvězd. To znamená, že kromě vaší karty jsou v balíčku ještě další čtyři strážci. U karetní hry najdeme ještě žetony náklonnosti, které ovšem v herním zpracování nejsou. Zde se nahradily srdíčky, která ukazují počet doručených dopisů.

Základní pravidla

Love Letter je hra pro jednoho až čtyři hráče. Hráč má možnost si zahrát tutorial, aby věděl, co a jak funguje. Může se pustit i přímo do hry proti umělé inteligenci či zkusit multiplayer s náhodnými spoluhráči. Dokonce se zde nalézá možnost i vytvořit si vlastní soukromou místnost pro své kamarády a zahrát si s nimi. Hra má jednoduchá pravidla a je také velice rychlá. Hraje se pouze se šestnácti kartami, avšak na více kol. Počet kol, která se musí odehrát, určuje počet srdíček u jména každého hráče. Kdo první naplní všechna srdíčka, je vítěz. Hráč má vždy jen dvě karty v ruce a s nimi pak musí strategicky postupovat, blafovat a snažit se číst hru svých soupeřů.

Love letter dvě karty v ruce

Karty

Hra Love Letter obsahuje šestnáct karet, které tvoří osm různých typů postav. Tyto postavy představují osoby, které je možné najít u dvora: stráže, kněze, barona, služebnice, prince, krále, hraběnku a samozřejmě princeznu. Strážci umožňují hráči, aby mohl hádat protivníkovu kartu. Pokud uhodnete protivníkovu kartu, protihráč ji musí odhodit a pro dané kolo vypadává. Kněz má zase schopnost, že se můžete podívat na kartu soupeře. Služebnice umí zablokovat schopnosti ostatních karet na jeden tah, komtesa je zase velice vhodná na blafování.

Král slouží k výměně karty s kterýmkoliv vaším soupeřem. Princovu kartu lze použít jak na soupeře, tak i na hráče samotného. Slouží k tomu, že prince vyhodíte a nahradíte jej kartou z dobíracího balíčku. Baron je pak velice silný – slouží k tomu, že si porovnáte karty v ruce se soupeřem, a kdo má nižší hodnoty, prohrál kolo. Je to taková rychlá smrt. Poslední a nejdůležitější kartou je princezna Anette. Pokud by se stalo, že byste odhodili kartu princezny, automaticky pro vás kolo končí.

Konec kola

Hra Love Letter končí, pokud je dobírací balíček prázdný. Pokud by se stalo, že zůstane více hráčů s kartami v ruce, odkryjí je. Vyhrává pak ten z nich, kdo má kartu s vyšší hodnotou. Může se stát, že i tak nastane remíza. Poté záleží na kartách, které se vyložily, a vyhrává ten hráč s nejvyšším součtem hodnot. Vítěz tak získává v karetní hře jeden žeton náklonnosti a v PC verzi jedno srdce. Poté se pokračuje dalším kolem.

Multiplayer

Po pár nahraných hrách proti počítači jsem si chtěla zkusit multiplayer. Zde však narážím na problém – sehnat náhodné hráče v Love Letter se stává celkem výzvou. Může se vám stát, že budete čekat i více jak hodinu. Rozhodně je lepší, pokud hru mají vaši kamarádi a vy můžete vytvořit místnost pro ně. Pokud hru vlastníte sami, je to oříšek – jedna možnost je zkusit čekat a třeba se i nedočkat. Druhou možností je jako já zkusit kouknout do diskuzí na Steamu, kde se hráči mezi sebou shání, přidat si je a pak vesele hrát.

Love Letter je velice nenáročná, jednoduchá a rychlá hra, rozhodně zabaví při nadcházejících zimních večerech. Předem však doporučuji sehnat si i přátele, pokud netoužíte hrát jen sami. Za mě je to velice pohodová hra, ve které záleží hlavně na štěstí a umění blafovat.

Klady
 • rychlé
 • jednoduchá pravidla
 • hrát s kamarády
Zápory
 • multiplayer (nejsou lidi)
Platforma PC
 • Datum vydání 24.10.2018
 • 0.0

  Doporučujeme

  Petra Svobodová

  Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.