Sneferu Builders of the Pyramids náhled

Mafiánská party a stavění pyramid v nových autorských hrách od TLAMA games

28. 9. 2023
Zdroj náhledu: boardgamegeek.com

Vydavatelství deskových her TLAMA games se rozhodlo rozšířit své portfolio a posunout se od lokalizace zahraničních titulů k vydávání nových her českých autorů. První dvě si budeme moci vyzkoušet již příští týden na veletrhu v Essenu (stánek 4-K110). Při troše štěstí si zahrajete i se samotnými autory. Příští rok pak na obě hry budou probíhat crowdfundingové kampaně na platformě Gamefound (Cosca, Sneferu), ve kterých můžete hry podpořit.

COSCA: Take Over the Mafia

Zdroj: Tlama Games

Strategická party hra COSCA: Take Over the Mafia vás přenese mezi newyorské mafiány. Během sedmi dní se budete snažit získat přízeň jednotlivých členů mafie a ovládnout tak celé město. Hlavním mechanismem hry je umisťování kostek na lokace ve městě pro získávání zdrojů. Pomocí odpovídajících symbolů na kostkách se můžete pokusit získat na svoji stranu některého člena mafie, bude vás to ale stát více peněz a zbraní, než kolik nabídnou vaši protihráči.

Autorem hry COSCA je Vašek Loufek a vizuální styl jí vdechl Mahala. Pro oba jde o první deskoherní počin. Hra je určena pro 3–5 hráčů od 14 let a na jednu herní partii si budete muset vyhradit 40–60 minut.

Sneferu: Builders of the Pyramids

V abstraktní deskové hře Sneferu: Builders of the Pyramids se, jak napovídá název, vžijete do role jednoho ze stavitelů pyramid ve starověkém Egyptě. S protihráči budete soupeřit o to, kdo postaví tu nejlepší hrobku stárnoucímu faraonovi Sneferu. Výherce očekává věčná sláva. Poražené čeká smrt po uvěznění v jejich nepovedených výtvorech.

Zdroj: Tlama Games

Cílem hry bude postavit tu nejvyšší pyramidu. Každý zisk stavebních kvádrů pro ni vás stojí drahocenný čas a potravu pro vaše… pracovníky. Čím více času utratíte za zisk vybraného stavebního kvádru, tím později se dostanete znovu na tah. Klidně se tak může stát, že propásnete příležitost navštívit některý z lomů a váš osud bude nenávratně zpečetěn.

Autorem hry je Adam Španěl, který vytvořil skvělou abstraktní „tetrisovou“ hru Project L. Ilustrátorem je velice populární Mihajlo Dimitrievski, neboli The Mico, který spolupracuje především s vydavatelstvím Garphill Games (Paladinové Západního království, Nájezdníci ze Severu), ale stojí i za vizuální podobou her Věčná zima: Paleoindiáni, Zátoka obchodníků, Trůn nebo Viral. Z výčtu jeho her je zřejmé, že v TLAMA games mají jeho styl rádi, a není tak divu, že si pro jednu ze svých prvních autorských her vybrali právě jej. Sneferu je hrou pro 1–4 hráče od 10 let a na jednu herní partii budete potřebovat 40–60 minut.

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.