The Talos Principle 2 – spoutaný

Talos Principle 2 vyjde v listopadu

27. 9. 2023
Zdroj náhledu: Croteam

Téměř po devíti letech se fanoušci logických her dočkají pokračování uznávané hry Talos Principle. Vývojáři ze studia Croteam společně s vydavatelem Devolver Digital odtajnili datum vydání, které nám od představení v roce 2021 zůstávalo dlouho neznámé. Na květnové akci State of Play Showcase jsme se sice dozvěděli, že titul vyjde ještě tento rok, ale až nyní se můžeme těšit na konkrétní datum. Talos Principle 2 vyjde 2. listopadu 2023 na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

První hra z roku 2014 nás uvrhla do podivuhodného světa starověkých ruin a moderních technologií s jasným cílem od stvořitele. Spojení logických výzev s filozofickým zaměřením překvapivě dokázalo vtáhnout tisíce hráčů do zajímavého příběhu řešícího existenciální i civilizační otázky. V průběhu let byly vydány verze pro mobilní zařízení a virtuální realitu, stejně tak jako DLC rozšiřující postapokalyptický svět původní hry.

Pokračování slibuje být ještě výjimečnější, než byl originál. Bude obsahovat více zapeklitých hádanek, propracovanější surrealistické prostředí k prozkoumání, více tajemství k odhalení, hlubší zápletku a podstatné úvahy o povaze vesmíru. Navázat by měl tam, kde skončil první díl, a bude se zaměřovat na zkoumání toho, co čeká na androidy, kteří prošli všemi testy. Těšte se na staré, ale i nové mechaniky včetně manipulace s gravitací, laserové puzzly a mnohem více. Na další futuristické dobrodružství vyžadující zapojení logického uvažování naštěstí nebudeme muset čekat příliš dlouho.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.