Mass Effect – další pvodka

Mass Effect bude pro jednoho hráče

28. 10. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Mass Effect je velmi populární trilogie, která si dokázala získat srdce mnoha fanoušků. Druhý díl tohoto vesmírného dobrodružství je stále považován za jednu z nejlepších her, a to nejen mezi hráči, ale i mezi kritiky. Prozatím poslední díl s podtitulem Andromeda (2017) však dokázal rozdělit solidní fanouškovskou základnu, protože co si budeme povídat, nedosahuje stejných kvalit jako předchozí hry.Netajím se tím, že Mass Effect Andromedu nemám zrovna v lásce, nicméně abych nebyl úplně kritický, jedno projektu upřít nemohu. Souboje, které hra předvedla, byly neuvěřitelně rychlé a dynamické a patřily k tomu nejlepšímu, co na celé hříčce bylo. Bohužel EA sérii kvůli nízkým prodejům a špatným recenzím pozastavilo.

Proto bylo velkým překvapením, když se na předávání cen Game Awards 2020 objevil trailer na nový díl série. Do dnešního dne jsme kromě plakátu a informace od EA, že půjde o online hru, neměli mnoho informací. Když jste poprvé slyšeli, že nový Mass Effect bude obsahovat režimy pro více hráčů, taky jste se toho zalekli? Osobně jsem si už představoval tucet svítících krabic, co budou svítit různými barvami, aby nám ukázaly hodnotu jednotlivých předmětů.

Pokud jste se báli stejně jako já, můžete být v klidu. Společnost BioWare se rozhodla uklidnit potenciální fanoušky a nedávno prozradila, že nový díl bude pro jednoho hráče. V malé poznámce na konci ohledně nejnovějšího Dragon Age: Dreadwolf Gary McKay, generální manažer společnosti BioWare, uvedl, že tým usilovně pracuje na tom, aby odhalil, jaká bude budoucnost nového dílu pro jednoho hráče.

Bohužel jsme se nedozvěděli žádné další informace, protože z použitých slov se zdá, že Mass Effect je stále ve fázi předprodukce. Prioritou studia je nové Dragon Age, což chápu. Přece jen si Bioware v posledních letech poškodilo jméno u svých fanoušků a udělá vše pro to, aby si napravilo reputaci. McKay se také zmínil o nadcházejícím Dni N7, který se každoročně koná 7. listopadu. Během dnů N7 se fanoušci obvykle dozvídají určité informace o sérii. Doufejme, že vývojáři odhalí alespoň nový trailer nebo koncepční plány.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.