Melody’s Escape 2 vychází na Steamu

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Icetesy

Hru Melody’s Escape vydalo v únoru roku 2014 (předběžný přístup, plná verze vyšla v květnu 2016)  jednočlenné nezávislé studio Icetesy, které tvoří belgický vývojář Loïc Dansart. Titulní dívka Melody se v ní věnuje joggingu, sprintu i létání v barevně laděných krajinách. Proč? To nikdo neví, ale ona nikdy nesundá sluchátka, takže si možná jen užívá hudbu. Nyní, po více než pěti letech, Melody přechází do třetího rozměru, aby pokračovala na své nekonečné rytmické pouti.

Zdroj: Icetesy

Co můžeme od Melody’s Escape 2 čekat?

Původní Melody’s Escape je rytmická hra založená na probíhání úrovní za hudebního doprovodu. Jedna skladba se rovná jedné mapě, v níž sbíráte barevné body a překonáváte překážky, které jsou rozmístěny podle rytmu. Navíc máte i dlouhé skluzy pro vokály a čtyři herní režimy odpovídající různým rychlostem skladby, ale chyby vám samozřejmě vynulují kombo. Na konci podle vašeho výkonu a zvolené obtížnosti dostanete skóre, které se následně můžete pokoušet vylepšit.

I když je to co do hratelnosti vše, možnost importu vlastní hudby (u níž vám algoritmus namapuje beat) a skinů / barevných filtrů z Workshopu na Steamu vám zajistí další hodiny zábavy šité přímo na míru.

Zdroj: Icetesy

Nová Melody se však přesouvá do 3D a místo pohledu z boku ji budete moci sledovat pohledem přes rameno. Obtížnosti se dočkají zjednodušení, tentokrát zde najdete pouze tři – ostatně cílem má být ponoření se do hudby, ne zbytečně stresující hratelnost. Pro začátek opět bude dostupný soundtrack, licencovaný tentokrát od britského umělce Shirobona a texaského dua aeseaes, který bude mít ručně namapované úrovně a ukáže, co všechno hra dovede.

Poté si budete moct posloužit jakýmkoliv souborem ve formátu MP3, OGG, FLAC, anebo dalšími, které máte na disku. Algoritmus pro tvorbu map má být ještě lepší než předtím, takže jediným omezením bude velikost vaší hudební knihovny.

Spolu s tím přibydou i další možnosti přizpůsobení herní postavy, tedy různé druhy vlasů, oblečků a sluchátek. Podpora Workshopu je po zkušenostech z prvního dílu téměř jistá a předběžný přístup slibuje další budoucí vychytávky.

Pokud váš hra Melody’s Escape 2 zaujala, zakoupit si ji můžete na Steamu zde.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn