Melody's Escape 2 – Titul

Melody’s Escape 2 vychází na Steamu

30. 9. 2022
Zdroj náhledu: Icetesy

Hru Melody’s Escape vydalo v únoru roku 2014 (předběžný přístup, plná verze vyšla v květnu 2016) jednočlenné nezávislé studio Icetesy, které tvoří belgický vývojář Loïc Dansart. Titulní dívka Melody se v ní věnuje joggingu, sprintu i létání v barevně laděných krajinách. Proč? To nikdo neví, ale ona nikdy nesundá sluchátka, takže si možná jen užívá hudbu. Nyní, po více než pěti letech, Melody přechází do třetího rozměru, aby pokračovala na své nekonečné rytmické pouti.

Co můžeme od Melody’s Escape 2 čekat?

Původní Melody’s Escape je rytmická hra založená na probíhání úrovní za hudebního doprovodu. Jedna skladba se rovná jedné mapě, v níž sbíráte barevné body a překonáváte překážky, které jsou rozmístěny podle rytmu. Navíc máte i dlouhé skluzy pro vokály a čtyři herní režimy odpovídající různým rychlostem skladby, ale chyby vám samozřejmě vynulují kombo. Na konci podle vašeho výkonu a zvolené obtížnosti dostanete skóre, které se následně můžete pokoušet vylepšit.

I když je to co do hratelnosti vše, možnost importu vlastní hudby (u níž vám algoritmus namapuje beat) a skinů / barevných filtrů z Workshopu na Steamu vám zajistí další hodiny zábavy šité přímo na míru.

Zdroj: Icetesy

Nová Melody se však přesouvá do 3D a místo pohledu z boku ji budete moci sledovat pohledem přes rameno. Obtížnosti se dočkají zjednodušení, tentokrát zde najdete pouze tři – ostatně cílem má být ponoření se do hudby, ne zbytečně stresující hratelnost. Pro začátek opět bude dostupný soundtrack, licencovaný tentokrát od britského umělce Shirobona a texaského dua aeseaes, který bude mít ručně namapované úrovně a ukáže, co všechno hra dovede.

Poté si budete moct posloužit jakýmkoliv souborem ve formátu MP3, OGG, FLAC, anebo dalšími, které máte na disku. Algoritmus pro tvorbu map má být ještě lepší než předtím, takže jediným omezením bude velikost vaší hudební knihovny.

Spolu s tím přibydou i další možnosti přizpůsobení herní postavy, tedy různé druhy vlasů, oblečků a sluchátek. Podpora Workshopu je po zkušenostech z prvního dílu téměř jistá a předběžný přístup slibuje další budoucí vychytávky.

Pokud váš hra Melody’s Escape 2 zaujala, zakoupit si ji můžete na Steamu zde.

Jan Pinc

Korektor, kterého občas políbí múza. Jeho specialitou jsou hry příliš staré, nudné, obskurní nebo bizarní na to, aby kohokoliv zajímaly. Je vášnivým lovcem achievementů a rád vše dohrává na 100 %. Zbožňuje české lokalizace, alespoň tedy ty povedené. Po nocích stále ještě oplakává Adobe Flash Player a svoje stařičké PSP.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.