Metal Dogs - úvod

Metal Dogs – Pochiho den zúčtování

2. 6. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Příběh Metal Dogs od vývojářů ze společnosti 24Frame,inc. se odehrává v Japonsku po tzv. Velké destrukci, při níž zemřela většina lidstva. Základnou pro přeživší se stala vesnice na úpatí hory Fuji, která byla zdevastovaná. Právě zde se setkáváme s jedním z protagonistů, bojovým psem plemene shiba-inu jménem Pochi. Ten byl oživen tajemným vědcem Dr. Minchinem a vydává se hledat svého pána, který ho opustil. Společně s ním prozkoumáte poušť, která se mění pokaždé, jakmile do ní vstoupíte. Vyzbrojte svého psa a společně ulovte, co se dá.

O sérii Metal Max

Metal Max je série RPG (role-playing games), kterou vytvořil Hiroshi Miyaoka a jeho studio Crea-Tech. První titul vyvinulo Crea-Tech ve spolupráci s Data East v roce 1991. Kvůli problémům s autorskými právy byla série rozdělena do dvou podsérií, „Metal Max“ a „Metal Saga“, přičemž Metal Max je obecně známá jako hlavní série. Do série Metal Max patří Metal Max (1991), Metal Max Returns (1995), Metal Max 2 (1993), Metal Max 3 (2010), Metal Max 2: Reloaded (2011), Metal Max 4: Gekkō no Diva (2013), Metal Max Xeno (2018), Metal Max Xeno: Reborn (2020) a naše výše zmiňovaná hra Metal Dogs (2021).

Série Metal Max je známá svým světem plným absurdních designů různých stvoření. Raketomety tu mohou mít nohy lidských dívek, zatímco po poušti se potulují obrovské dinosauří „válečné lodě“. Ve hře Metal Dogs se však téměř nic z toho nepoužívá. Psi mají nějaké to drobné vybavení, ale nic tak divokého, jak jsme ze série Metal Max zvyklí. Co naopak titul používá, je hrstka typů nepřátel, již se neustále opakují.

Různé úrovně, ale kdeže

Hra nám slibuje neustále se měnící prostředí, je tomu ale skutečně tak? Úrovně se opravdu generují náhodně, bohužel však nevyužívají svůj plný potenciál. Do ideálního stavu to má tedy daleko. Občas se objevují neobvykle dlouhé části, ve kterých není nic než pár nepřátel a několik beden. Dokonce jsem narazila i na náhodně vygenerovanou mapu, kde byly pouze bedny. Celkem dost jsem zde postrádala efekty prostředí (například počasí, oheň atd.).

Mise v Metal Dogs jsou jak přes kopírák, přičemž vaším jediným cílem je projít jednotlivá „patra“. Občas musíte zlikvidovat určitý počet nepřátel, otevřít nějaké bedny nebo dojít na konec v náhodně vygenerovaných úrovních. Občas budete muset ulovit speciálního bosse pro více peněz. Ať už se jedná o zlatého mravence, mravence albína, bombellon kinga (obří květinu) nebo nově přidané Dr. Rafflesia, Daedaluse (obří tank) či Warshipsauruse (válečná loď s dinosauří hlavou). Kvůli své repetitivnosti vás hříčka začne po určité době nudit. Bohužel to nezachrání ani roztomilý psík Pochi a jeho kamarádi dobrman Bell a buldok Bonanza.

Metal Dogs - bílý mravenec

Pochi je psí terminátor

Pejsek Pochi má na psa vskutku zajímavé vybavení. Na zádech nosí kulomety, děla, a dokonce i S-E (special equipment – speciální vybavení). Vy se pak ptáte, jak to všechno unese – naprosto jednoduše, je to malý psí terminátor.

Kulomety se rychle nabíjejí a pohotově střílejí, ale jednotlivé náboje bohužel způsobují jen malé poškození. Naproti tomu děla mají jeden výstřel (jednu kulku) a velice dlouho se přebíjí, avšak způsobují nepříteli masivní poškození.

Speciálním vybavením jsou myšleny střely (missiles), sloužící pro útoky na dálku. Nepotěším vás, poněvadž způsobují jen mírné poškození a mají neskutečně dlouhé nabíjení. Překvapí vás ale svými speciálními efekty. Svého pejska můžete vybavit všemi zbraněmi najednou. Všimla jsem si, že zbraně podle mého skromného úsudku nejsou dobře vyvážené. Namísto spoléhání se na všechny tři zbraně dohromady se tedy vyplatí vynechat kulomet, více běhat (natáhnete si tak svůj herní čas) a čekat, až se účinnější zbraně znovu dobijí. Obzvláště když je zdraví protivníků tak nízké, že vám stačí doslova pár výstřelů z děla.

Dolce & Haffana

Během cesty lze sbírat nejrůznější předměty. Jsou to například zbraně, brnění pro vaše psí kámoše, obojky či léčivé předměty. Jednotlivé položky mají pro vás různé efekty (zvyšování poškození, zdraví nebo kapacity zásobníku). Záleží také na jejich vzácnosti (ta je barevně rozlišená – zelená, modrá atd). Čím vyšší je vzácnost předmětu, zbraně nebo brnění, tím více efektů vám nabídne.

Rozhodně jsou tu graficky velmi pěkná brnění. Velká část těchto zbrojí je navržena spíše pro vizuální estetiku než pro skutečnou ochranu. Ráda bych zmínila, že ve městě je speciální obchod, ve kterém lze směnit psí známky. Za ně pak můžete nakoupit vtipnější předměty pro vašeho psíka, kupříkladu armádní oblečky, kartonové auto, hrocha, andělská křídla, brýle či dopravní kužel (na jeho psí hlavičku). Při poslední aktualizaci přibylo několik šál a pár vtipných pokrývek hlavy (hrnec, nukleární bomba, wrestlerská maska a hlava T. rexe).

Psí hlasy

Hráč ve hře Metal Dogs může ovládat tři roztomilé psíky: shiba inu (Pochiho), dobrmana (Bell) a buldoka (Bonanzu). Jejich hlasy nadaboval známý herec Hiro Shimono a zvládl to velice bravurně. Hiro Shimono (narozen 21. dubna 1980) je známý japonský dabér a zpěvák. Mezi jeho nejznámější role patří Ayato Kamina v RahXephon, Akihisa Yoshii v Baka a Test nebo Haruka Kasugano v Yosuga no Sora.

Metal Dogs je hříčka, v níž běhají roztomilí pejsci a vyhazují do povětří vše kolem sebe pomocí kulometů, děl a různých raketometů. Při této gamesce se rozhodně zabavíte na několik hodin, nicméně to je asi tak všechno.Titul má sice pěkně našlápnuto, ale v sérii Metal Max se stává jen průměrným herním počinem.

Klady
 • roztomilí psi
 • kostýmky na psi
Zápory
 • malý arzenál zbraní
 • repetitivní
 • nudné prostředí
 • malá různorodost nepřátel
Platforma PC
 • Datum vydání 24.03.2023
 • 0.0

  Doporučujeme

  Petra Svobodová

  Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.