Mezinárodní filmový festival BRNO16 startuje již tuto středu

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: TZ
O filmovém festivalu nesoucím název BRNO16 jste již možná v minulosti slyšeli. Ještě taky aby ne, když funguje bez jediného přerušení již od roku 1960. Jedná se o jeden z nejstarších festivalů krátkého filmu na světě. Festival se samozřejmě do Brna vrací i tento rok a odstartuje již tuto středu, tedy 12. října, a jeho program poběží až do neděle. Návštěvníci se mohou těšit na prezentaci krátkých filmů různého druhu, výstavy, diskuze či třeba workshopy.
Svůj šálek kávy si zde ale najdou i hráči her, jelikož skupinka nadšenců, která stojí například za festivalem Gamer Pie, připravila již potřetí i videoherní program pro festival BRNO16. Ten můžete navštívit od 12. do 16. října v Kině Art, které se nachází na adrese Cihlářská 19, Brno-střed-Veveří.
Videoherní program odstartuje vlna nostalgie v podobě první česky nadabované hry, a to Dračí historie. Tu již dlouholetí hráči nejspíše dobře znají, jelikož se jedná o legendární českou adventuru z roku 1995 od vývojářského studia NoSense. Festivalu se také zúčastní dva její autoři, konkrétně programátor Pavel Pospíšil a hudebník Radovan Kramář.

Zdroj: TZ

Festivalu BRNO16 se také zúčastní tým vývojářů ze studia Kikiriki Games. Ti zde představí svoji audiohru nesoucí název To the Dragon Cave, ale i další mobilní tituly přístupné pro nevidomé hráče. Návštěvníci si také budou moci tyto hry pro nevidomé sami vyzkoušet v expozici Sluchohraní, která bude k dispozici po celou dobu trvání festivalu.

Zdroj: TZ

Těšit se také můžete na hudební projekt Sukuba Videogame Ensemble, který zahraje písně z her různých žánrů i stáří, a to v Cafe ART, nebo na šéfredaktora kanálu YouTube Deskofobie, který návštěvníkům představí, jak se v deskoherním světě zachází s filmovými i seriálovými licencemi.

Zdroj: TZ

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn