BRNO16 náhled

Mezinárodní filmový festival BRNO16 startuje již tuto středu

10. 10. 2022
Zdroj náhledu: TZ

O filmovém festivalu nesoucím název BRNO16 jste již možná v minulosti slyšeli. Ještě taky aby ne, když funguje bez jediného přerušení již od roku 1960. Jedná se o jeden z nejstarších festivalů krátkého filmu na světě. Festival se samozřejmě do Brna vrací i tento rok a odstartuje již tuto středu, tedy 12. října, a jeho program poběží až do neděle. Návštěvníci se mohou těšit na prezentaci krátkých filmů různého druhu, výstavy, diskuze či třeba workshopy.

Svůj šálek kávy si zde ale najdou i hráči her, jelikož skupinka nadšenců, která stojí například za festivalem Gamer Pie, připravila již potřetí i videoherní program pro festival BRNO16. Ten můžete navštívit od 12. do 16. října v Kině Art, které se nachází na adrese Cihlářská 19, Brno-střed-Veveří.

Videoherní program odstartuje vlna nostalgie v podobě první česky nadabované hry, a to Dračí historie. Tu již dlouholetí hráči nejspíše dobře znají, jelikož se jedná o legendární českou adventuru z roku 1995 od vývojářského studia NoSense. Festivalu se také zúčastní dva její autoři, konkrétně programátor Pavel Pospíšil a hudebník Radovan Kramář.

Zdroj: TZ

Festivalu BRNO16 se také zúčastní tým vývojářů ze studia Kikiriki Games. Ti zde představí svoji audiohru nesoucí název To the Dragon Cave, ale i další mobilní tituly přístupné pro nevidomé hráče. Návštěvníci si také budou moci tyto hry pro nevidomé sami vyzkoušet v expozici Sluchohraní, která bude k dispozici po celou dobu trvání festivalu.

Zdroj: TZ

Těšit se také můžete na hudební projekt Sukuba Videogame Ensemble, který zahraje písně z her různých žánrů i stáří, a to v Cafe ART, nebo na šéfredaktora kanálu YouTube Deskofobie, který návštěvníkům představí, jak se v deskoherním světě zachází s filmovými i seriálovými licencemi.

Zdroj: TZ

Zdroj: TZ

Adéla Pfefrová

Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.