Atomic Heart – Mick Gordon a úvodka

Mick Gordon daruje svůj výdělek z Atomic Heart na pomoc Ukrajině

15. 2. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Proslulého skladatele Micka Gordona asi netřeba představovat. Tato legenda se vryla hluboko do hráčských srdcí těch, kteří tíhnou spíše k brutálnějším střílečkám, jako je například DOOM či Wolfenstein, pro něž zmíněný umělec vytvořil úžasný hudební doprovod. Po menší kauze s id Software ohledně autorství soundtracku ke hře Doom Eternal se Mick Gordon nechal slyšet s další velkou novinou. Prohlásil totiž, že celý svůj honorář z práce na hudbě pro nadcházející videohru Atomic Heart věnuje Ukrajině. Finanční dar konkrétně poputuje na konto Australského červeného kříže, organizace, která Ukrajině poskytuje humanitární pomoc, jako je přístřeší, jídlo, oblečení, léky a další. Mick Gordon tímto gestem chce poukázat na to, že s původem ruským Mundfish Studio započal spolupráci ještě před válkou, ale velice si chválí tvůrčí svobodu, která mu byla poskytnuta. Mick však cítí potřebu pomoct zoufalým lidem v krizi, a tak dokázal, že má srdce na pravém místě. Na hru Atomic Heart, která vyjde 21. února 2023 na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X a jako součást Xbox Game Passu, se velice těší.

S blížícím se vydáním je však otázka toho, zda Atomic Heart vůbec kupovat, stále ožehavějším tématem. Mnozí se bojí toho, že se výdělky titulu kvůli ruským investorům dostanou k financování ruských válečných tažení. Vzniklo dokonce video s názvem Please, Don't Buy Atomic Heart, jehož obsah detailně popisuje vývoj i jednání studia či důvody, proč hru bojkotovat – ne kvůli tomu, že by byla špatná. Podobnou situaci právě zažívá velice dobře hodnocená hra Hogwarts Legacy, již část komunity odsuzuje kvůli autorce J. K. Rowlingové.

„24. února 2022 jsem byl stejně jako zbytek světa zděšen, když Putinova armáda vystupňovala válku na Ukrajině brutální a neospravedlnitelnou invazí, která způsobila nesmírné utrpení ukrajinskému lidu. Tragédii tohoto konfliktu nelze přeceňovat, o život již přišlo nespočet nevinných lidí a země je hluboce zasažena násilím a nestabilitou. Tato invaze nebyla rozhodnutím ruského lidu, ale autoritářského režimu, který nerespektuje lidská práva a důstojnost. Svět musí nadále požadovat ukončení této agrese a být solidární s ukrajinským lidem.

O dva roky dříve, v dubnu 2020, mě oslovilo studio Mundfish, abych se podílel na hudební vizi Atomic Heart. Jedinečná estetika hry v kombinaci s mou muzikantskou láskou k syntezátorům ze sovětské éry poskytla vzrušující tvůrčí příležitost. Byl jsem nadšený, že se mohu zapojit, a jsem vděčný, že tým uznal za vhodné mě vzít na palubu. Spolupráce se společností Mundfish je naprostým potěšením, protože upřednostňuje představivost a uměleckou svobodu, což je patrné na úžasném výtvarném zpracování hry a detailním budování světa. Už se nemohu dočkat, až uvidím a uslyším, jak mé hudební příspěvky ožijí ve finální hře, která vyjde koncem tohoto měsíce pod názvem Atomic Heart.

Jsem hrdý na to, že můj honorář ze hry věnuji organizaci Australian Red Cross Ukraine Crisis Appeal na podporu ukrajinského lidu, který hrdinně brání svou zemi před agresí. Věřím, že je důležité podporovat mírové organizace, postavit se za to, co je správné, a pomáhat těm, kteří to potřebují, zejména v době krize. Tento dar je pro mě způsobem, jak poskytnout praktickou podporu těm, jejichž životy byly ovlivněny válkou. Červený kříž je pro lidi postižené konfliktem životně důležitým zdrojem, který poskytuje pomoc, lékařskou péči a psychosociální podporu. Jsem přesvědčen, že podporou Červeného kříže bude mít můj dar pozitivní dopad na ty, kteří ho potřebují, a je mi ctí, že mohu svou prací pomoci těm, kteří byli konfliktem zasaženi.“

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.