Hearthstone náhled

Mini-set Maw and Disorder do Hearthstonu je tu!

28. 9. 2022
Zdroj náhledu: IGDB.com

Nový mini-set pro expanzi Castle Nathria má název podle oblíbeného amerického krimiseriálu Zákon a pořádek. Jenže 66 karet, které set nabízí, spíše přinese obrovský nepořádek, nebo ne? Mnoho tvůrců a profesionálních hráčů říká, že mini-set jako celek je spíše „dust worth“ – koupě se vyplatí, ale jen na rozložení na dusty a na výrobu lepších karet.

Asi nejikoničtější kartou setu je The Jailer, tučně drahá legendární karta, jež vás okrade o váš balíček, ale na oplátku jsou vaši minioni imunní. Nad touhle kartou se spoustou lidí pozastavilo, jestli je opravdu hratelná. Efekt vypadá vybalancovaně, ale do jakého decku by se hodil, je stále otázkou. Jeden se však našel hned při vydání dodatku: Warlock deck s Malganisem a Jailerem, jenž dělá vaše miniony a hrdinu imunní. Jediný způsob, jak proti tomuhle nechutnému combu vyhrát, je mít kartu, která zničí alespoň jednoho z nich bez udělování poškození. Naštěstí je deck jenom ve wild formátu, protože ve standardu se vůbec žádné karty s keywordem „destroy“ nehrají, krom těch nově přidaných a pár priestových.

Zdroj: Blizzard

Zdroj: BlizzardZa zmínku dále stojí bývalá náčelnice Hordy Sylvanas s titulem Obžalovaná. Obrázek a název karty krásně ladí do tematiky Maw and Disorder a příběhu expanze WoW Shadowlands. Co se týče efektu karty, ten je také, stejně jako u Jailera, jeden velký otazník. 5/5 tělo s efektem ničení minionů je zastaralý, ale pokud umře vašich sedm minionů, Sylvanas získá svůj starý efekt jako battlecry – získá kontrolu nad minionem, ale tentokrát si můžete i vybrat. Karta se dá považovat jako situační, avšak jediný, kdo by ji snad mohl dobře využít v současné metě, je Demon Hunter a Hunter, jenž také dostal novou legendárku.

Hunter dost dlouho ovládá standardovou metu Hearthstonu a hráči volají po nerfech. Blizzard se však rozhodl Huntera ještě víc posílit, díky poslušnému pejskovi samotné Sylvanas – Nathanos Blightcaller. Designéři si řekli, že bude dobrý nápad udělat kartu pro už tak dost silného Huntera a jeho ušetřování many. Nathan bude skvěle fungovat s Rat Kingem a Sunken Saberem a očekávejte ho každou chvíli na ladderu.

Zdroj: Blizzard

Zdroj: BlizzardPoslední legendární kartou je démon Prosecutor Mel'tranix. Mel'tranix spolu s novými kartami z Maw and Disorder skvěle pomůže agresivním Demon Hunter deckům. Smysl agresivních decků je vyhrát co nejdříve, hrát rychle a efektivně. Mel'tranix zařídí, abyste byli vždycky rychlejší než vás oponent. Karta zamkne na další kolo všechny karty nepřítele, krom těch nejkrajnějších.Na závěr to chce zodpovědět otázku – má cenu si mini-set pořídit? Ano a jen ano. Blizzard prodává všechny minisety za 1 500 runestonů (15 euro) nebo 2 000 goldů, což je pro free-to-play hráče naprosto neodmítnutelná nabídka.


Novinku pro Gaming Professors napsal Daniel Červinka.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.