Miss Neko 1 & 2 – hádanky plné anime holek

5. 5. 2022
Zdroj náhledu: Double W

Ne každý má rád hry plné hádanek a skládaček. Nicméně odměna v podobě anime holky, případně až kočkoholky je vždycky nenápadně lákavá. Oba dva díly Miss Neko ale také ukazují, že cena se nemusí rovnat kvalitě a vizuální zážitek za odměnu někdy prostě nestačí. A to ani v případě, že během jedné hodiny dostanete asi milion různých achievementů. Na Steamu však mají obě hry velmi kladné hodnocení a svou fanouškovskou základnu si určitě najdou. Studio Double W tak udělalo zvláštní jednohubky.

Miss Neko – skládejte si obrázky

Princip Miss Neko je více než jednoduchý. Rozkliknete misi a objeví se vám několik obrázků. Ty musíte vyměňovat a přendávat mezi sebou, aby vám vznikl výsledný portrét. Tím je nějaká ta animovaná slečna, se kterou si poté zahrajete kámen, nůžky, papír. Jakmile ji dvakrát porazíte, nehledě na pořadí (tedy deset proher, jedna výhra, deset proher, jedna výhra), vždycky onen obrázek získáte do alba. Hra se ovládá jenom myší a jeden obrázek se dá složit do pouhé minuty. Ty první jsou ještě tak jednoduché, že za deset vteřin jsem měl hotovo, porazil ji v kámen, nůžky, papír a za minutu už jsem byl v dalším levelu. Hra by to asi byla na volný čas i ucházející, problém je, jak málo úrovní Miss Neko nabízí. „Misí“ je pouze patnáct. Celá hra se tak dá dohrát úplně naplno, včetně achievementů, během jedné hodiny.

Je zde ale jedno pozitivum: vypadá to prostě hezky. Pokud jste fanoušci anime a potrpíte si na ten typický styl (velká prsa, pevný zadek, divná barva vlasů, zvláštní kostýmek, kočičí ouška a ocásek), Miss Neko je rozhodně pro vás. Sice si zahrajete jen jednu hodinu, ale nudu to rozhodně vyplní. Hra na Steamu stojí ani ne dvacet korun a to se na tu hodinu asi i vyplatí.

Miss Neko 2 – Candy Crush se vzděláním o kočičkách

Pokračování Miss Neko je jako Candy Crush. Bohužel je to spíš taková levnější kopie v anime stylu. Prostě spojujete kočičky, čím víc jich je, tím lépe. Do toho jsou tam nějaké ty bomby, které usnadňují hraní. Problém ale na rozdíl od Candy Crush je, že celá Miss Neko 2 má pouhých 30 kol. Hra navíc hráči hrozně pomáhá. Miss Neko 2 na plný počet achievementů jsem měl kompletně dohranou za ani ne hodinu a tím to prostě skončilo.

Na rozdíl od prvního dílu zde ale funguje systém odměn. Za každé kolo, které odehrajete a splníte, dostanete kočičí tlapičky. Pomocí těch si poté v shopu můžete odemknout jednu z osmi kočkoholek. Nemusíte se bát, že by vám nějaké zbyly – jakmile hru dohrajete, dostanete přesně ten počet tlapiček, kolik potřebujete, abyste mohli koupit neuvěřitelných osm postaviček. Ty se vám odemknou a pronesou flirtující hlášku. Tím to ale nekončí, v názvu jsem přece slíbil vzdělávání o šelmách. Ono totiž poté můžete odemčená děvčata navštívit v jejich domečku, kliknout na ně a tím se otevře kočka, ke které je animovaná dívka připodobněná. Jelikož jich je ale pouze osm, řeknu vám jen tu nejvíc šokující. Serval. Vizuálně je navíc hra opět krásně a jednoduše zpracovaná a na určitou denní dobu rozhodně zabaví. Cenově je velmi mile přístupná za pouhých 35 korun na Steamu.

Miss Neko 1 a 2 tak určitě najdou svoji skupinu fanoušků. Obě dvě jsou navíc na Steamu velmi dobře hodnocené, a pokud nečekáte nějaký extrémní herní zážitek, jako „puzzle“ hry velice pěkně zabaví. Sice se dají zahrát jenom jednou a poté se rychle okoukají, nicméně zde cena rozhodně odpovídá kvalitě a je nutné tak hru i vidět.

Klady
  • Skvělá vizuální stránka
  • Snadná hratelnost
  • Rychlá výplň volného času
Zápory
  • Místy ohromná primitivnost hádanek
  • Za hodinu se dají dohrát
  • Zbytečný sexuální podtext
Platforma PC
0.0

Doporučujeme

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.