Mortal Kombat 12 – oficálně devítka

Mortal Kombat 12 získává první teaser?

2. 5. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

O hře Mortal Kombat 12 jsme již několikrát informovali a pokaždé se jednalo o čistou spekulaci. Jak se ukázalo, nejnovější domněnky jednoho nezávislého tria, podle nichž bychom se MK12 mohli dočkat už v květnu, jsou pravděpodobně pravdivé. Na oficiálním účtu hry na Twitteru se totiž objevil zajímavý teaser.

Chystá se restart?

O Mortal Kombat 12 jsme se dozvěděli letos v únoru, kdy společnost Warner Bros. Discovery oznámila výsledky za čtvrté čtvrtletí. Tam se prezident David Zaslav zmínil o Mortal Kombat 12 spolu s titulem Suicide Squad: Kill the Justice League. To byla první a poslední oficiální zmínka o této hře. Mezitím se Ed Boon, jeden z hlavních autorů hry, nechal na Twitteru slyšet, že by chtěl pro MK12 více hostujících postav. To bylo spojeno s diskusí o tom, že dlouholetí fanoušci chtějí návrat některých starších bojovníků, jako je Nitaru, Havik atd.

Warner Bros. Discovery a vývojáři NetherRealm Studios se k tomu zatím nevyjádřili. Aby se vůbec podařilo získat jakékoliv informace, museli zasáhnout sami fanoušci a různá média. To však vedlo k informačnímu chaosu. Poslední zpráva od trojice nezávislých lidí – Jeffa Grubba, Shpeshala Nicka a Jeze Cordena – z dubna letošního roku je nyní možná přece jen pravdivá. Shodli se na tom, že Mortal Kombat 12 bude představen na květnové výstavě PlayStation Showcase. Osobně jsem byl trochu skeptický, protože se v té době objevilo mnoho spekulací.

Nyní se však na oficiálním účtu na Twitteru objevilo zajímavé video. Je na něm vidět poděkování fanouškům za podporu hry Mortal Kombat za posledních třicet let. Na jeho konci fanoušci vidí něco, co vypadá jako přesýpací hodiny rozhazující písek. Poté se kamera přiblíží a zaměří se na zrnko písku, které následně exploduje. Někteří uživatelé se domnívají, že by mohlo jít o narážku na události ve hře Mortal Kombat 11

Příběh Mortal Kombat 11 byl o strážkyni času Kronice a její manipulaci s časem po smrti jejího syna Shinnoka. Kronice se to s pomocí jejího artefaktu (přesýpacích hodin) daří, ale na konci rozšíření Mortal Kombat 11: Aftermath je Kronika dávno mrtvá. Rozšíření Mortal Kombat 11: Aftermath končí jedním ze dvou možných zakončení: Shang Tsung nebo Liu Kang získají kontrolu nad přesýpacími hodinami a vytvoří novou éru – v podstatě zcela odlišnou časovou linii. Podle upoutávky to vypadá, že Mortal Kombat 12 navazuje na rozšíření Mortal Kombat 11: Aftermath, i když není zcela jasné, co to může znamenat. Nelze vyloučit, že naváže na zcela novou časovou linii a půjde v podstatě o restart. Je však také možné, že úzce naváže na jeden z konců expanze a bude jej považovat za kánon.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.