Don’t Starve Together – úvodka

Don’t Starve Together pokořil svůj vlastní rekord v počtu souběžných hráčů

1. 5. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Pokud nahlédnete do žebříčku nejlepších survival her, na předních příčkách se bude nacházet populární Don’t Starve. Je to až neskutečné, jak rychle ten čas letí, ale je tomu už desetiletí od doby, co jsme se poprvé vydali do temných hvozdů vizuálně nádherného světa ve stylu Tima Burtona. Studio Klei Entertainment za ty roky stihlo vydat plno dalších zajímavých her, ale jak je vidět, série Don’t Starve stále zůstává tím nejoblíbenějším počinem. Cca tři roky později od vydání původní hry se vývojáři vytasili s možností čelit nelehkým výzvám ve více hráčích a Don’t Starve Together rychle rozšířil už tak početnou fanouškovskou základnu. Jak je vidět, popularita této série ani po tolika letech neklesá, ba naopak. Titul Don’t Starve Together v poslední dubnový den dosáhl přes neuvěřitelných sto tisíc současných hráčů na platformě Steam. Toto číslo tak hravě překonalo rekord z roku 2019, kdy hra nabízela bezplatný víkend. Jen pro srovnání, v té době se nejvyšší počet hráčů vyšplhal k necelým sedmdesáti tisícům. Více lidí si tedy raději pořídí hru v dosud největší slevě, než aby ji hráli zcela zdarma.

Ano, Don’t Starve Together si aktuálně až do 4. května můžete pořídit za dosud nejvýhodnější cenu, a to za 1,49 € neboli za cca 35 Kč. A co víc, při koupi dostanete jako dárek bonusovou kopii, kterou můžete věnovat svému kamarádovi. Tato nadmíru výhodná nabídka zapříčinila, že spousta lidí ke hře přivedla své přátele, což by vysvětlovalo takto obrovský nárůst. I základní Don’t Starve je nyní k dostání s krásnou slevou.

Kromě snížené cenovky se autoři rozhodli v rámci desátého výročí fanouškům nabídnout velkou aktualizaci s názvem Taking Root, což je jen první ze tří přívalů novinek pod jednotným pojmenováním From Beyond. V prvním balíčku budete čelit trhlinám produkujícím měsíční energii, které se otevírají po celém světě. Z nich vylézají pozoruhodní tvorové libující si v zahradničení. Pokud je zvládnete přechytračit a jejich sílu využít ve svůj prospěch, získáte přístup k výrobě unikátního vybavení.

Od skromných začátků se Don’t Starve vyšplhalo k úžasnému výsledku přes dvacet pět milionů prodaných kopií po celém světě. Oslavy však zahrnují mnohem více, než je tato aktualizace. Hráči si mohou zakoupit několik nových skinů, a pokud nechcete investovat do virtuálních obleků, nabízí se možnost pořídit si fešný kousek z limitované edice roztomilého merche. Pro více informací klikněte zde.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.