Mortal Kombat Get over here

Mortal Kombat 12: konečně potvrzen

24. 2. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Mortal Kombat podle mého názoru není třeba představovat. Myslím, že každý zná nebo alespoň slyšel jména jako Scorpion, Sub-Zero, Kitana nebo Liu Kang. Pokud však tento titul neznáte, jedná se o brutální bojovou sérii, která dominuje na poli soubojových her již od roku 1992.

Konečně jsme se dočkali

V srpnu loňského roku oslavila tato dlouholetá série neuvěřitelných třicet let. Fanoušci doufali, že během této velkolepé akce oznámí společnost Warner Bros. Interactive dlouho očekávaný Mortal Kombat 12, místo toho jsme se ovšem dočkali informace o tom, že bude vydána speciální edice pod názvem Mortal Kombat: 30th Anniversary Ultimate Bundle. Obsahem byla základní hra, kopie filmu z roku 2021 a exkluzivní steelbook.

Překvapivě však přichází potvrzení přímo od samotného zdroje. Mortal Kombat 12 byl zmíněn během hovoru k výsledkům společnosti Warner Bros. Discovery za čtvrté čtvrtletí, kde prezident David Zaslav vedle titulu Suicide Squad: Kill the Justice League zmínil i Mortal Kombat 12. Bohužel je to první a prozatím poslední informace, kterou jsme o skutečném vývoji MK12 dostali. Můžeme tedy jen doufat, že studio Warner Bros. Interactive nebude dlouho odkládat oficiální odhalení, k němuž by mohlo dojít na akci E3. Dokud se nedozvíme více informací, můžeme jen netrpělivě očekávat mobilní verzi RPG Mortal Kombat: Onslaught, která by měla vyjít ještě letos. Současně se pracuje na pokračování filmu z roku 2021.

Jsou to už čtyři roky

Mortal Kombat 11 je prozatím posledním dílem série, který vyšel před čtyřmi lety, a od té doby nedočkaví fanoušci dychtivě očekávají sebemenší náznak, že se pracuje na novém projektu. Aby vývojáři svým příznivcům dopřáli trochu satisfakce, vydali o rok později příběhové rozšíření s názvem Aftermath, které osobně nepovažuji za špatné dílo, ale jeho pořizovací cena mě dodnes děsí. Spoluautor hry Ed Boon často a otevřeně komunikuje s lidmi na svém profilu na Twitteru, na němž je často na hru dotazován. Díky tomu například víme, že pokud Mortal Kombat 12 někdy vyjde, bude v něm mnohem více hororových postav.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.