Moss Book 2 – neutíkej

Moss: Book 2 ke konci března zamíří na VR

19. 3. 2022
Zdroj náhledu: Polyarc Games

Za dva týdny, přesně 31. března, se v novém dobrodružství vrací myší hrdina jménem Quill, aby opět zachránil svět Moss. Druhý díl Moss: Book II přímo navazuje tam, kde v roce 2018 skončil předešlý a představí nové spojence i staré známé. Hra vyjde na PSVR. Drobného hrdinu čekají zrádné nástrahy, větší a náročnější výzvy, silnější protivníci a rozmanitější lokace než kdy dříve. Oproti předchůdci bude Moss: Book II temnější a autoři se netají, že vám sem tam bude házet klacky pod nohy. Důraz má být kladen na emočně nabitý příběh plný radostí z vítězství, ale také zklamání z porážek.

Zdroj: Polyarc Games

Vývojáři si pro nedočkavé fanoušky připravili celou epizodu PlayStation Underground, ve které vám bude představena hratelnost a základní mechaniky. Nemějte obavy, vývojáři se vyhnuli jakýmkoliv spoilerům. Novou dovedností je šplh po šlahounech vinné révy, díky čemuž se dostanete na vyvýšená místa, a hře to přidává nový prvek k vytváření platformových logických hádanek, což jistě hraje do karet celkovému ozvláštnění hratelnosti.

Hra vyjde na PSVR a autoři se prozatím nevyjádřili, zdali se Moss: Book II v budoucnu dostane také na Oculus Quest, Quest 2, HTC Vive nebo Valve Index. Vzhledem k tomu, že první díl tyto porty dostal, půjde zřejmě pouze o otázku času.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.