King arthur druhá sezona

Na co se těšit v King Arthur: Knight's Tale?

7. 10. 2023
Zdroj náhledu: NeocoreGames

Jak jsme vás v nedávném článku informovali, blíží se nový obsah pro King Arthur: Knight's Tale. Jednou z novinek, na které se v rámci bezplatné aktualizace můžete těšit, je i nepřátelská frakce Sidhe. A protože se na ně nejnovější sezónní aktualizace Rising Eclipse zaměří, pokusíme se vám v tomto článku tyto protivníky blíže přiblížit.

Technicky vzato se jedná o dvě frakce v jedné, protože jde o dva válčící rody. Sidhe, kteří jsou známí spíše jako „Vílí lidé“ nebo „Krásní lidé“, byli kdysi běžnými smrtelníky uctívání jako bohové. Uchýlili se do Země mladých, Tír na nÓg, místa mezi Británií a nadpozemským světem. Když se však objevil král Artuš, vrátili se do svých posvátných hvozdů v Avalonu, kde se usazují ve věčném soumraku magické divočiny „Hlubokého hvozdu“, který funguje jako brána do jiných říší existence. Jsou to nepředvídatelné, cizí síly, ovládají mocnou magii a používají ji k vyjednávání a ničení

Jak jsem již zmínil, mají dva různé dvory – tedy konkrétně Seelie a Unseelie. Dvůr Seelie představuje jaro a léto, den a jas, jejich křišťálové věže odrážejí a zvětšují sluneční světlo. Dvůr Unseelie je však smutná, melancholická skupina, tkají své ponuré hrady z mlh a pavučin a vychovávají bojovníky Autumnbreed a Winderbreed

Oba dvory mají velmi dlouhou tradici vychovávání jednorázových válečných oddílů z lidských dětí, které byly jako nemluvňata ukradeny z kolébek. Na dvorech, kde vládne magie, se navíc čas oproti času běžných smrtelníků velmi vleče. To Sidhe poskytuje roky a roky na to, aby tyto děti fyzicky i duševně formovali, dokud se z nich nestanou krutá stvoření, která budou slepě bojovat proti vlastnímu druhu.

Sidhe jsou v Avalonu lstiví a mocní nepřátelé, proto si při setkání s nimi vždy dávejte pozor na krok a slova. Jejich území poznáte podle jedinečné architektury a ornamentů.

Jak je v King Arthur: Knight's Tale zvykem, opravdu se jedná o převzaté slovo za tamního folklóru, které bylo „elegantně upraveno“ pro potřeby hry. „Slovo „Sídhe“ původně znamenalo pohádkové mohyly a „Aos Sí“ bylo jméno lidu těchto tumulů.

Na Sidhe a mnoho dalšího se můžete těšit již 2. prosince v bezplatné aktualizaci.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.