Polda 2

Na remaster hry Polda 2 byly vybrány téměř dva miliony korun

25. 10. 2022
Zdroj náhledu: Hrapolda.cz

Nejdřív to byli Bulánci, nyní je to Polda 2. Jde vidět, že česká komunita hráčů je velice silná a na svá oblíbená díla se dokáže složit v ohromné rychlosti. Po sedmém díle hry s milovaným Pankrácem se totiž hlasitě ozývali fanoušci, že je na čase udělat předělávku kultovního Poldy 2. K tomu nakonec došlo a na HitHitu odstartovala kampaň s cílem vybrat 600 000 korun. Už podle názvu článku vám asi je jasné, jak to dopadlo. Tato herní legenda dostane nový kabátek a původní částka byla překonána téměř trojnásobně.

Nakonec se vybralo neuvěřitelných 1 825 179 korun. Není tak nic, co by bránilo ve vytvoření dalšího dílu. Remaster by měl obsahovat nový vzhled, nové animace a moderní hudbu. Petr Svoboda navíc avizoval, že by nás v létě příštího roku mělo čekat nějaké to překvapení. Součástí bude i epilog k druhému dílu, pro který nebude nutné dohrát hlavní kampaň. Tato část by měla vyprávět o tom, jak se Pankrác stal detektivem, a bude pokračovat přesně tam, kde druhý díl skončil, tedy na začátku třetího dílu.

Hra by měla být dokončena v listopadu příštího roku, a to pro PC i Mac. Mobilní verze by poté měla přijít zhruba o rok později. Největším kandidátem na konzolovou verzi je překvapivě Nintendo Switch. Není nad to si ještě jednou zopakovat příběhy s dabérem Luďkem Sobotou, ostatně ty hlášky jsou to nejvíc, co hráčskou komunitu provází.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.