Asterigos Curse of the Stars – úvodka

Na scénu přichází nové RPG Asterigos: Curse Of The Stars

25. 4. 2022
Zdroj náhledu: Acme Gamestudio

Vydavatel tinyBuild se vytasil s novým kouskem od vývojářů Acme Gamestudio. Jedná se o akční RPG zasazené do prostředí fantasy světa inspirovaného starobylým Řeckem a Římem s názvem Asterigos: Curse Of The Stars. Této rozhodně zajímavé hry bychom se měli dočkat ještě letos na podzim na konzole a PC.

V roli bojovnice z legie Northwind jménem Hilda se vydáte do prokletého města s cílem zachránit svého ztraceného otce. Městský stát Alphes je inspirován antickým Římem s příměsí řeckých vzorů a kultury, ve kterém se setkáte s rovnováhou dynamického boje s průzkumem krás světa Asterigos. Bojový systém vám dovolí kombinovat hned několik zbraní na blízko i na dálku dle vašich preferencí od meče a štítu, dvojitých čepelí, kopí a kladiva, přes magické hole a náramky.

Zdroj: Acme Gamestudio

Cesta to rozhodně nebude jednoduchá, protože se vám do cesty má postavit přes šedesát různých typů nepřátel a dvacet dva bossů v hlavní dějové lince i ve vedlejších úkolech. O zábavu tak bude postaráno na dlouhé hodiny i díky mnoha sběratelským předmětům ukrytých na rozsáhlé herní mapě. Dávejte si ovšem pozor také na své volby. Ty budou ovlivňovat celkové dění a rozhodnou o tom, kolik pravdy odhalíte o prokletí města a jeho historii.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.