Enshrouded – úvodka

Jaké byly nejhranější demoverze říjnového Steam Next Festu?

20. 10. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Ještě na začátku tohoto týdne jste si na platformě Steam mohli vyzkoušet stovky demoverzí chystaných titulů, které vývojáři zpřístupnili v rámci akce Steam Next Fest. Ta se koná hned třikrát do roka a slouží k tomu, aby se hráči mohli s připravovanými hrami seznámit a rozšířili si obzory, stejně tak aby tvůrci rozšířili povědomí o svých projektech. Už po skončení posledního Steam Next Festu společnost Valve zveřejnila seznam těch nejhranějších demoverzí a vypadá to, že se z toho stane běžná záležitost. I tentokrát se můžeme podívat na výčet těch, které hráči nejvíce stahovali, ale na rozdíl od minula můžeme nahlédnout ještě daleko dál, než je pouhých deset předních příček.

Kdyby vás zajímal náš výběr, za redakci jsme vydali společný článek s tím, co by vám rozhodně nemělo uniknout. Pokud jste Steam Next Fest 2023 nezaregistrovali, nebo jej jednoduše nestihli, spousta demoverzí je stále přístupná.

Vůbec první příčku obsadilo akční kooperativní RPG Enshrouded, v němž na vás čeká rozlehlý svět ztrácející svou někdejší krásu. Jako poslední naděje umírající rasy bude na vás nehezký osud království změnit. V těsném závěsu se umístila závodní hra Japanese Drift Master, jejíž název mluví za vše. Překvapením je obsazení třetí pozice titulem Sky: Children of the Light od autorů cenami ověnčeného Journey. Je vidět, že studio má spoustu fanoušků a dokáže zaujmout oddechovým konceptem objevování světa v oblacích společně s hráči z celého světa.

Další příčky patří hrám Deep Rock Galactic: Survivor, RoboCop: Rogue City, FOUNDRY, Pioneers of Pagonia, Apocalypse Party, The Last Faith a top desítku uzavírá Bopl Battle. Velký úspěch si však mohou připsat i autoři z brněnského studia Ashborne Games. Jejich demoverze hry Last Train Home rovněž zaujala a odnáší si krásné dvanácté místo.

Jak je vidět, hráči se nebojí dávat přednost menším nezávislým projektům, protože například takový Ghostrunner 2, The Talos Principle 2, The Thaumaturge nebo Jusant najdete až po chvíli scrollování.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.