Nejspíš poslední film legendárního Hayaa Miyazakiho půjde do kin v červenci 2023

17. 12. 2022
Zdroj náhledu: Ghibli

Každý fanoušek animovaných filmů toto jméno zná. Hayaa Miyazaki je světově uznávaný filmař, který doslova nadnesl žánr anime a donutil i zapřísáhlé odpůrce kreslených příběhů, aby se na některé jeho filmy podívali. Ostatně jeho počiny jsou Princezna Mononoke, Můj soused Totoro, Cesta do fantazie, Zvedá se vítr, Zámek v oblacích, Porco Rosso nebo Naušika z Větrného údolí. Upřímně, je skutečně minimální šance, že jste ani jeden jeho film neviděli.

Nyní se ale tato legenda Hayaa Miyazaki už musí taktéž vydat do důchodu. Jeho nadcházející snímek je adaptací knihy How Do You Live z roku 1937, kterou napsal Yoshino Genzabura. Příběh je o patnáctiletém chlapci, který po smrti svého otce žije se svým strýcem v Tokiu. Režisér film vytvořil pro svého vnuka a už sám avizoval, že bude nejspíš jeho posledním a že to bude fantasy neuvěřitelných rozměrů. Film jde do kin v Japonsku už 14. 7. 2023, to znamená, že do světa se dostane někdy krátce poté. V Čechách se určitě najdou kina, která nám jej promítnou. Přečtěte si také naše recenze filmů a seriálů.

Tagy:

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.