POSTAL 4 No Regerts – úvodka

Deset nejhorších videoher roku 2022 podle Metacritic

15. 12. 2022
Zdroj náhledu: Running With Scissors

Stránku Metacritic snad ani netřeba představovat. Pokud si ještě před koupí chcete omrknout, jak si na tom daný titul stojí, Metacritic je jedním z nejvíce celosvětově vyhledávaných webů s recenzemi. Jak jistě víte, letošní The Game Awards je úspěšně za námi (mrkněte na výsledky). Před pár dny se během této slavnostní akce rozdaly desítky ocenění těm nejlepším herním počinům roku 2022. Co takhle to vzít z druhé strany a podívat se i na ty nejhorší videohry, které nás stály pot, slzy, těžce vydřené finance, hromadu nervů a pár zničených klávesnic, potažmo ovladačů? Metacritic nám přináší deset těch vůbec nejhorších her letošního roku, bohužel v žebříčku najdeme i český zápis.

Nikoho asi nepřekvapí, že se na nejvyšších pozicích umisťuje například takový Babylon’s Fall, se kterým už to vzdali i samotní vývojáři a 27. února, ani ne po roce, oficiálně končí jeho životnost. O maličkato lépe si v celkovém žebříčku vede další velký propadák CrossfireX a na úplně přední příčce se umisťuje POSTAL 4: No Regerts. První tři nejhorší hry roku mají na svědomí zkušené týmy vývojářů, kteří už dříve dokázali, že vyvíjet videohry zkrátka umí. Bohužel, ne každý den je posvícení.

Slibovaný český zápis na sedmém místě nese titul The Last Oricru od studia GoldKnights. Kompletní seznam čítá i další hráči odsuzované kousky, jako jsou například The Waylanders, XEL či nepovedený návrat Blade Runnera.

  1. POSTAL 4: No Regerts (Running With Scissors) – PC – 30 %
  2. CrossfireX (Smilegate, Remedy Entertainment) – Xbox Series X – 38 %
  3. Babylon’s Fall (PlatinumGames) – PS5 – 41 %
  4. XEL (Tiny Roar) – Nintendo Switch – 43 %
  5. Arc of Alchemist (Compile Heart, Idea Factory) – Nintendo Switch – 46 %
  6. Zorro: The Chronicles (BKOM Studios) – PS5 – 49 %
  7. The Last Oricru (GoldKnights) – Xbox Series X – 50 %
  8. The Waylanders (GATO STUDIO) – PC – 51 %
  9. Kamiwaza: Way of the Thief (Acquire) – PS4 – 52 %
  10. Blade Runner: Enhanced Edition (Nightdive Studios) – Switch – 52 %

Zdroj: metacritic.com

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.