Gears Of War – Gears 5

Netflix pracuje na adaptacích Gears of War

9. 11. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Je to už neuvěřitelných šestnáct let, co jsme se poprvé seznámili s hrdinou hry Gears of War Marcusem Fenixem a zažili s ním několik akčních i emocionálních bomb. Série Gears of War si rychle vybudovala fanouškovskou základnu, což vedlo herní studio The Coalition – spadající pod Xbox Game Studios – k vytvoření pěti hlavních her a dvou spin-offů včetně komiksů a knižních románů.

Na počest této série oznámil streamovací gigant jednu novinku, která možná potěší, ale také naštve spoustu fanoušků. Netflix totiž na svém twitterovém účtu oznámil, že ve spolupráci s herním studiem The Coalition vytváří filmovou a seriálovou adaptaci, jen seriál bude animovaný.

O filmu Gears of War se mluví už léta, od doby, kdy licenci vlastnila společnost Epic (2007). V roce 2016 během živého vystoupení potvrdil šéf studia The Coalition Rod Fergusson, že se na filmové adaptaci pracuje, respektive že se Microsoft a Universal spojily. Fergusson také zmínil, že aby jejich adaptace byla co nejlepší, nebude se držet žádné konkrétní dějové linie her, což by mohlo do jisté míry fungovat. O dva roky později se k filmu připojil scenárista F. Scott Frazier (xXx: Návrat Xandera Cage, Srážka). Producent Dylan Clark, který je s filmem také spojen a nedávno pracoval na filmu The Batman, poskytl aktuální informace.

Zahraniční magazín thedigitalfix zastihl producenta Dylana Clarka při propagaci jeho nového filmu o Batmanovi v březnu tohoto roku. Při té příležitosti ho požádali, zda by jim mohl povědět o filmu Gears of War. Clark odpověděl větou, která fanoušky docela poškádlila, protože řekl „velmi brzy“. To nyní vyvolává otázku, zda se produkce ujal Netflix, nebo jestli jde o jeho vlastní adaptaci.

Co se týče obsazení Marcuse Fenixe, není žádným tajemstvím, že do role se několikrát hlásil Dave Bautista, kterého můžete znát jako Draxe ze Strážců Galaxie, nicméně sen se mu nejspíše nesplní. Ne že by byl Dave špatný herec, jen mu je něco málo přes padesát let a do role by ho mohli obsadit jedině v případě, že by se rozhodli pro staršího Fenixe z posledních několika her.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.