Demake Stray ukazuje hru na původním Game Boyi

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: 64 Bits

Červenec tohoto roku se nesl v duchu kočičího dobrodružství od BlueTwelve Studio a vydavatele Annapurna Interactive. Hra Stray byla tuze očekávaným kouskem jakéhosi kočičího simulátoru, ve kterém se ztracená micka pokoušela najít cestu zpět domů ke své smečce. Musela se však vypořádat s nástrahami roboty obývaného světa i agresivními nepřáteli připomínajícími headcraby z Half-Lifu a odtajnit záhadu zavřených dveří. Hra Stray nejen s vydáním, ale ještě i předtím sbírala jeden úspěch za druhým v podobě nejvíce chtěné hry na Steamu, nejvíce hrané hry na Steamu či titulu s nejlepším průměrným hodnocením. Stray si i dnes drží extrémně kladné ohlasy takřka osmdesáti tisíců hráčů, a to pouze na PC. O samotné hře a jejích úspěších bychom zde mohli mluvit ještě dlouho, ale hlavní předmět této novinky je skupina herních nadšenců říkající si 64 Bits.

Ti na svém kanále na YouTube ukázali video, jak by hra Stray vypadala, kdyby vyšla v roce 1992 pro původní konzoli Nintendo Game Boy. Ikonická zelená 8bitová grafika u starších hráčů vyvolává tu správnou nostalgii. Video ukazuje prvotní fáze hry, kdy se kočičí protagonista oddělí od ostatních koček a prozkoumává opuštěné město, setkává se se svým věrným společníkem B-12, utíká před nepřáteli a poprvé zavítá mezi roboty obývající tu nejspodnější část města. Stray bylo chváleno především díky svým realistickým animacím, na což reagovaly kočky po celém světě nejrůznějšími způsoby. Tato verze demaku původní hry se taktéž snaží tyto typické kočičí pohyby a mrštnost věrně vystihnout a daří se jí to na výbornou.

Škoda, že jde pouze o ukázku, a ne hratelný kousek. Autoři z 64 Bits však fanouškům nabízí možnost podpořit jejich práci formou stylového trička a plakátu v duchu této předělávky.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn